Záver univerzitnej ligy UniCup je na spadnutie. Ktoré tímy zabojujú v grandfinále Prestige League?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Grandfinále UniCup Prestige League

Elita slovenských univerzitných tímov v prestížnej lige pozná zástupcov jednotlivých univerzít, ktoré budú bojovať o majstrovský univerzitný titul víťaza v grandfinále UniCup Prestige League.

Do záverečnej fázy oboch hier, League of Legends a CS:GO, sa prebojovali hráči zo 6 rôznych univerzít. Farby východu budú hájiť Technická univerzita v Košiciach a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Naopak západ bude patriť prevažne Bratislavčanom – Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Ekonomická univerzita v Bratislave. Tých však doplní ešte Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

League of Legends

Finálové zápasy Prestige League LoL
Finálové zápasy Prestige League LoL; Zdroj: lancraft.cz

Hneď v prvom zápase, ktorý predstavuje finále nižšieho pavúka, nás čaká derby západu s východom, TUKE proti EUBA.

Víťaz tohto zápasu sa posunie do následného grandfinále, kde sa už nachádza víťaz vyššej časti pavúka reprezentujúci STU. Tri najlepšie tímy si tak rozdelia finančnú výhru v hodnote 1.000 €.

Živé vysielania zápasov budú prebiehať v nedeľu 16. januára od 10:00 na Twitchi UniCupu.

Counter Strike: Global Offensive

Finálové zápasy Prestige League CS:GO
Finálové zápasy Prestige League CS:GO; Zdroj: lancraft.cz

Podobný scenár bude platiť aj pri hre CS:GO. Úvodný zápas však bude patriť súboju UCM s UPJŠ. Rovnako opäť víťaz tohto zápasu postupuje do grandfinále.

V ňom už na neho bude prichystaný ostrieľaný tím z UK, ktorý bude obhajovať minulosezónny titul zo staršieho formátu UniCupu.

Práve tím UK sa stal rovnako prvým zástupcom, ktorý bude reprezentovať Slovensko na československom superfinále Esport University Master (EUS). Druhým zástupcom sa stane druhý grandfinalista. Tímy budú v EUS bojovať s dvojicou zástupcov Českej republiky o prize pool 2.000 €.

Zápasy v CS:GO budú vysielanie o 2 dni skôr, ako tie v League of Legends, čiže si ich budete môcť pozrieť v piatok 14. januára v čase od 15:00 na Twitchi UniCupu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -