Trojročné čakanie končí. Milovaný seriál predstavil video druhej série, prvá mala 100 % hodnotenia

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Druhá séria Arcane prichádza

Tri roky od pôvodného vydania na Netflixe sa fanúšikovia seriálu zo sveta League of Legends dočkajú pokračovania. Druhá séria animovaného hitu Arcane sa poodhaľuje v prvej ukážke. Seriál je ako u fanúšikov, tak i kritikov, nesmierne úspešný. Na serveri Rotten Tomatoes si dodnes drží bezchybné hodnotenie 100 % od recenzentov a 96 % od divákov.

Príbeh je zameraný na dvoch ikonických šampiónov hry League of Legends, Vi a jej malú sestru Jinx. Zobrazuje rozdiely medzi utopistickým, prosperujúcim a progresívnym mestom Piltover a utláčaným podzemím Zaunu. Dobrou správou je, že diváci nemusia mať žiadne znalosti postáv z videohry, aby si skvelý príbeh a nádhernú animáciu naplno užili.

Záver prvej série ocenenej soškou Emmy nechal sledovateľov v napätí. Končí obrovským cliffhangerom s chystaným útokom Jinx na Koncil. Po trojročnom čakaní sa odpovedí na všetky naše otázky dočkáme v novembri 2024. Nezodpovedaných otázok zostalo hneď niekoľko, prvá ukážka však potvrdila veľkú teóriu fanúšikov.

Krátka ukážka potvrdila obľúbenú teóriu

Síce trvá iba 44 sekúnd, no stihla ukázať dosť na to, aby nás navnadila na novembrové vydanie. Vidíme šampióna Singeda, ktorý je napojený na krvnú transfúziu. Nad ním visí obrovské monštrum, ktoré hráči jasne spoznávajú. Týmto monštrom je postava Warwick, čím štúdio Riot Games odpovedá na najväčšiu teóriu týkajúcu sa udalostí prvej série.

Tá hovorí, že obľúbený charakter Vander, ochranca a „otec“ Vi a Jinx, sa po smrti transformuje na monštrum podobné vlkolakovi – Warwicka. Jeho herná verzia postavy bola transformovaná bolestivými experimentmi, čo sedelo s príbehom Vandera. Očividne bude veľkou súčasťou druhej série a už teraz sa nemôžeme dočkať momentu, kedy sa hlavná dvojica dozvie o osude muža, ktorý ich vychoval.

Bližšie informácie o príbehu zatiaľ nepoznáme. Do svojich dabingových úloh sa vrátia Hailee Steinfeld ako Vi, Ella Purnell ako Jinx a Katie Leung ako Caitlyn. Očakávame tiež návrat ďalších obľúbených postáv – Jayca, Viktora, Ekka či Heimerdingera. A nepochybne sa dočkáme aj odhalenia ostatných šampiónov zo sveta League of Legends.

V hre sa objaví šampión zo seriálu

Arcane zároveň predstavil hneď niekoľko originálnych postáv, ktoré neboli súčasťou videohry. Medzi nimi napríklad hlavného záporáka Silca alebo členku Koncilu a Jaycovu lásku Mel Medardu. Hráčov možno sklameme, ale nie, ani jedna z týchto obľúbených postáv (zatiaľ) nechystá svoj vstup do hry vo forme nového šampióna.

Riot dnes oznámil nový hrateľný charakter – Ambessa Medarda. Tú sme prvýkrát videli v ôsmej epizóde Arcane a je matkou vyššie spomenutej Mel. Ak ste na ňu už zabudli, radi vám ju pripomenieme (i keď na jej scénu vo vani sa zabúda len ťažko). Ambessa Medarda je mocná bojovníčka a štátnička z Noxusu.

Zbraňami tejto bojmi otesanej ženy sú ručné dýky a podľa jej vzhľadu si ju vieme predstaviť ako nového Tanka hraného na vrchnej linke. Zároveň sa dozvedáme, že na 15. výročie League of Legends sa dočkáme hneď niekoľkých noviniek v spojení so seriálom. Pridané budú skiny, „gameplay inšpirovaný Arcane“ a vizuálnu aktualizáciu jedného šampióna zo seriálu.

Čo hovoríte na prvú ukážku? Tešíte sa, že druhá séria Arcane dorazí už tento rok v novembri? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj: ign.com, pcgamesn.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -