Nedokončili ani strednú školu! Tieto herecké hviezdy sa totálne vykašľali na štúdium

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nie je ľahké odísť zo školy a vydať sa do sveta bez nejakého dokladu o ukončení štúdia. V našom svete by takýto človek skončil zrejme niekde v podradnej práci za podradné peniaze. Svet Hollywoodu je však iný. Za to, že sa vám nechce študovať, vás môžu aj odmeniť. Týmto slávnym hviezdam sa rozhodne nechcelo robiť žiadne testy a písať rôzne eseje. Oni skôr mysleli na konkurzy a kamerové skúšky. Dnes vám ukážeme, ktorí herci nemajú strednú školu, no napriek tomu sa majú oveľa lepšie ako mnohí absolventi vysokých škôl.

1. Keanu Reeves

herci, ktorí nemajú strednú školu
Zdroj: vogue.com

Slávny John Wick sám priznal, že ho nikdy nebavilo chodiť do školy: „Mal som tam veľké problémy. Vôbec som tam nezapadal.“ Keď mal 16 rokov, tak ho vylúčili. Keanu sa najskôr zaujímal o hokejovú kariéru, no napokon presedlal na herectvo. Dnes ho poznáme ako predstaviteľa Nea z Matrixu, Kevina Lomaxa z Diablovho advokáta či už spomínaného Johna Wicka. Na jeho konte svieti krásna suma 380 miliónov dolárov.

2. Jennifer Lawrence

herci, ktorí nemajú strednú školu
Zdroj: cnbc.com

Jennifer odišla zo školy ešte keď mala 14 rokov, aby si mohla plniť svoje sny v Hollywoode. Priznala to v rozhovore pre reláciu 60 minutes: „Technicky nemám žiadny diplom, ani zo strednej. Som skrátka samouk,“ povedala hviezda filmovej série Hry o život a držiteľka Oscara za výkon vo filme Terapia láskou.

3. Robert Downey Jr.

herci, ktorí nemajú strednú školu
Zdroj: cheatsheet.com

Slávny predstaviteľ Iron Mana či Sherlocka Holmesa sa vykašľal na školu hneď po prvom roku. Jeho otec mu totiž povedal, že buď sa každý deň ukáže v škole alebo nech sa na to radšej vykašle a nájde si prácu. Asi tušíte, ako sa americký herec rozhodol. Zrejme to však neľutuje, dnes totiž patrí medzi najbohatších a najslávnejších hercov na svete.

4. Ryan Gosling

herci, ktorí nemajú strednú školu
Zdroj: cnn.com

Keď mal Ryan Gosling 13 rokov, stal sa členom programu Mickey Mouse Club od spoločnosti Walt Disney. O niekoľko rokov neskôr sa rozhodol opustiť strednú školu a presťahovať sa na Nový Zéland, aby tam natočil film Young Hercules. Odvtedy sme ho videli v mnohých skvelých filmoch, ku ktorým sa dostal nielen vďaka skvelému vzhľadu, ale aj veľkému talentu.

5. Seth Rogen

herci, ktorí nemajú strednú školu
Zdroj: goldderby.com/

Herec, scenárista a producent Seth Roghen mal 16 rokov, keď sa rozhodol, že škola pre neho skrátka nie je to pravé orechové: „Ak chcete robiť prácu, ktorá nie je akademicky zameraná, potom vás stredná škola pravdepodobne neprivedie k tomu, čo chcete robiť.“ Síce to bol risk, no Rogen zabodoval. Zahral si v komédiách ako sú Superbad, Nabúchaná či 40 rokov panic. Taktiež je tvorcom a producentom kultového seriálu The Boys.

6. Emma Stone

Emma Stone
Zdroj: britannica.com

Emma Stone taktiež „utiekla“ zo strednej školy, aby si mohla plniť svoj sen v Hollywoode. Samozrejme to neprišlo hneď a aby mala z čoho žiť, pracovala na čiastočný úväzok v pekárni pre psov, čo je zrejme pre Los Angeles také „typické“. Paradoxom je, že sa do povedomia divákov dostala vďaka filmom, ktoré ju dejovo opäť priviedli na strednú školu. Patria medzi nich komédie ako sú Superbad či Ľahko ju zbaliť. Vďaka týmto filmom si ju však všimli producenti kasových trhákov The Amazing Spider-Man, Birdman či Zombieland. Svoj spevácky talent predviedla vo filme La La Land, za ktorý získala Oscara.

7. Kate Winslet

Kate Winslet
Zdroj: cheatsheet.com

V relácii Late Show Stephena Colberta britská herečka priznala, že zo školy odišla, keď mala 16 rokov, aby mohla pracovať v lahôdkach. Peniaze z tejto práce totiž použila na cesty vlakom do Londýna, kde chodila na rôzne konkurzy. Prvú väčšiu šancu jej dal legendárny režisér Peter Jackson vo svojom nezávislom filme Nebeské stvorenia z roku 1994. O tri roky neskôr sa stala hereckou hviezdou svetových kvalít, pretože si zahrala v Titanicu po boku Leonarda DiCapria.

8. Jessica Chastain

Jessica Chastain
Zdroj: holywoodreporter.com

Počas rozhovoru pre Entertainment Weekly sa táto slávna ryšavka priznala, že napokon nedokončila strednú školu: „Neodišla som zo strednej ale mala som toľko absencií, že ma nepripustili k maturite.“ Vďaka štipendiu od Robina Williamsa sa však dostala na svetoznámu umeleckú školu Juliard. Určite to nebolo na škodu, keďže Jessica predviedla skvelé výkony vo filmoch ako sú Interstellar, Marťan či Farba citov.

9. Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe
Zdroj: people.com

Po tom, čo Daniel Radcliffe získal doživotnú slávu vďaka sérii Harry Potter, už nepotreboval dokončiť strednú školu. Rozhodol sa naplno venovať iba herectvu. Dnes patrí medzi najviac obsadzovaných hercov, v súčasnosti má na konte film podľa skutočnej udalosti Weird: The Al Yankovich Story.

10. Johnny Depp

Johnny Depp
Zdroj: filmtekercs.hu

Predstaviteľ Kapitána Jacka Sparrowa ukončil svoje štúdium na strednej škole keď mal 15 rokov, nie však preto, aby sa stal hercom. Od detstva sa túžil stať rockerom. Napokon sa však dostal do kultového hororu Nočná mora z Elm Street legendárneho režiséra Wesa Cravena. Svojho sna sa však nikdy nevzdal a v roku 2015 založil skupinu Hollywood Vampires a to spolu s Joeom Perry a slávnym Aliceom Cooperom.

Toto sú slávni herci, ktorí nemajú strednú školu, no v živote sa im darí naozaj dobre. Dokázali by ste si predstaviť, že urobíte to čo oni?

Zdroj: popcrush.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -