Celebrity deťom zakazujú pozerať rozprávky ako Snehulienka či Popoluška, pretože nie sú feministické!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Oplatí sa v dnešnom svete byť verejne politický? Ako takmer každodenne vidíme, celkom nie. Vytvárať zbytočnú kontroverziu tam kde nepatrí je naozaj zbytočné, respektíve škodlivé. Asi je však dobou, že v dnešných časoch to je moderné. Ide o asi najľahší spôsob, ako získať lacnú publicitu. Nuž, tu to máme. Majú hollywoodske celebrity oprávnený dôvod svojim deťom zakazovať klasické rozprávky ako Snehulienka či Popoluška?

Nostalgické animáky od Disney snehulienka a sedem trpaslíkov
Zdroj: medium.com

Prečo deťom zakazujú klasické rozprávky?

Názor, že staré rozprávky, ktoré sme všetci ako deti milovali neobsahujú feministické hodnoty a pre deti sú preto nevhodné, vyjadruje viacero hollywoodskych hviezd. Jednou z nich je napríklad aj herečka Keira Knightley.

Obľúbená celebrita sa v utorok objavila na populárnej šou Ellen DeGeneres. Okrem toho, že prišla šíriť dobrú náladu, túto šancu využila aj na promovanie jej nadchádzajúceho filmu Luskáčik a štyri kráľovstvá. Nová Disneyovka sľubuje, že sa zaradí do rovnakej kategórie ako napríklad taká hraná Kráska a zviera z minulého roka. Pri debate o filme sa rozrozprávala o tom, že popravde nie je fanúšičkou úplne každého filmu od Disney. Svojej 3-ročnej dcére tieto filmy „zakázala“. Aký na to mala dôvod?

keira knightley
Zdroj: stylecaster.com

Herečka svojmu dieťaťu nepustí niektoré z klasických rozprávok, keďže podľa nej nepodporujú feministické hodnoty. Medzi zakázané filmy v jej dome patrí napríklad aj taká Popoluška, o ktorej hviezda povedala toto: „…pretože čaká na bohatého chlapíka, ktorý ju zachráni. To nerobte! Zachráňte sa samé. Očividne! A táto ma naozaj mrzí, keďže ten film mám naozaj rada.“

Na zozname zakázaných rozprávok je okrem iných aj Malá morská víla, ku ktorej sa zasa vyjadrila takto: „Uznávam, piesne sú skvelé, ale predsa sa nevzdávajte svojho hlasu pre muža. Haló! Avšak, problém s Malou morskou vílou je ten, že ju milujem! To je trošku komplikované, ale stojím si za svojím.“ Keira Knightley si teda problém našla aj v tom, čo podľa vlastných slov miluje. Má na to pádny dôvod, alebo ide len o politiku?

Nostalgické animáky od Disney malá morská víla
Zdroj: thatfilmguy.net

Nie je v tom sama!

V jej názoroch sa zhodne viacero ďalších celebrít, vrátane Kristen Bell. Tá svoje sklamanie vyjadrila obzvlášť proti rozprávka Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937). Pri rozhovore odhalila, že svoje 5 a 3-ročné dcéry varuje, aby si uvedomovali všetky témy tejto rozprávky.

Kristen Bell
Zdroj: today.com

„Zakaždým, keď si Snehulienku pozrieme, sa ich pýtam rôzne otázky. Napríklad od nich vyzvedám, či si nemyslia, že je zvláštne, že si bez opýtania vzala jablko od cudzieho človeka. ‚Prečo ho mám zjesť? Odkiaľ ho máte?'“ atď. sú otázky, ktoré sa Kristen Bell svojich detí pýta.

Okrem toho sa však zaujíma o to, ako film vydaný v roku 1937 rieši otázku súhlasu ženy s dotykom muža počas spánku. Svojim deťom hovorí: „Nemyslíte si, že je divné, že princ Snehulienku pobozká bez jej povolenia? Pretože nemôžete niekoho len tak pobozkať, keď spí!“

snehulienka a sedem trpaslíkov
Zdroj: mubi.com

Čo si o tom všetkom myslíte? Majú podľa vás hollywoodske celebrity oprávnené názory, ktorými kritizujú klasické rozprávky? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: mirror.co.uk, hindustantimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -