„Bizár“ či „film roka“? Prečítajte si tie najzábavnejšie reakcie divákov na Perinbaba 2

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Reakcie divákov na film Perinbaba 2

Film Perinbaba 2 v kinách spôsobil ošiaľ vo viacerých zmysloch. Tak za prvé, zaujal rekordný počet divákov, keďže ide o pokračovanie legendárnej slovenskej rozprávky Juraja Jakubiska, na ktoré sme čakali takmer 40 rokov. Za druhé, reakcie divákov hovoria, že čakanie sa neoplatilo a nový film je kvalitou hlboko pod tým pôvodným. A za tretie je tu mnoho ľudí, ktorým sa Perinbaba 2 aj tak páčila. Z kombinácie týchto prvkov vzniklo viacero zaujímavých reakcií, ktoré sme pre vás v tomto článku zhrnuli.

Po príspevkom na našom Facebooku REWIND.sk sa objavili stovky komentárov, v ktorých diváci diskutujú kvality Perinbaby 2, víziu zosnulého režiséra a Lukáša Frlajsa v hlavnej úlohe.

https://www.facebook.com/rewindsk/posts/pfbid02gqwNkzhbYnvawD6qZSiiE1LythtFfXBcya6RJEMJWRfXyvG6pGHRvZvoNa6Ui7F6l

Mnoho divákov pokračovanie sklamalo

Boli sme s dcérkou včera…ona sa tešila, my s manželom sme boli šokovaní. 🤦‍♀️ Smutné, ako sa dá zničiť tak krásna rozprávka. Takže zostávame verní pôvodnej Perinbabe a na dvojku radšej zabudneme. 🤷‍♀️🙈,“ hovorí jedna z komentujúcich pod naším facebookovým príspevkom.

Viacerí komentujúci polemizujú, že natáčať pokračovanie nie je nikdy dobrý nápad. Svojimi slovami opisujú, že Perinbaba 2 možno nikdy nemala vzniknúť: „Nič ‚to druhé‘ už nie je také ako originál“. Samozrejme, existujú aj výnimky, ako upozornil ďalší divák vo svojom komentári: „Vo všetkých filmoch je najlepšia vždy prvá časť!!! Samozrejme okrem Terminátora 2.“

koment
Zdroj: Facebook / Snímka obrazovky

Našli sa aj pozitívne reakcie

Komentujúci, samozrejme, na filme našli aj celý rad pozitív. Divákom sa páčil najmä pes Ucho, ktorý hral v príbehu dôležitú úlohu: „Juj ten psík je najkrajší,“ z ďalšieho komentára srší taktiež spokojnosť s výsledkom: „Bola som na ten film, no celkom sa mi páčil. Dobrá rozprávka, zvíťazí dobro nad zlom. Určite je to lepšie než rôzne americké filmy a aj hororové rozprávky.“

„Bola som na premiére a celkovo to bola rozprávka ako každá, s peknou hudbou, aj obsadenie mi vyhovovalo. Jakubisko bol výnimočný režisér.“

Film je svojský, no úspech sa mu nedá zaprieť

Perinbaba 2 je jednoducho unikát, aký by mohol vyjsť len z hlavy legendárneho slovenského režiséra. To, čo mnohí na filme kritizujú (svetielkujúce náušnice, pípajúce zariadenie, vynález ako od Da Vinciho) iní považujú za svojský štýl tvorcu, ktorý jednoducho ku jeho snímkam vždy patril: „Jakubiskov film, nič viac netreba dodať, jeho tvorba bola vždy čudná.“

Perinbaba a dva svety
Zdroj: Bontonfilm

Diskusia sa strhla aj na tému financií. Predsa len, aj filmový biznis je stále biznis a pre tvorcov a distribútorov sú dôležité aj tržby: „Perinbaba ako kinofilm… ok, natočili, no podľa mňa kiná filmu nezarobia. To malo byt televízne pokračovanie. Ja osobne by som na to do kina nešla, ani keby to mal byt kasový trhák.“ Z Perinbaby 2 sa však kasový trhák nakoniec stal. Ako sme informovali v samostatnom článku, filmu sa podarilo pritiahnuť do kinosál počas predpremiér a prvého víkendu presne 52 670 ľudí, čo je najlepší výsledok spomedzi všetkých filmov uvedených do slovenských kín v roku 2023. Nová Perinbaba tým tromfla aj Barbie a Oppenheimera.

Nakoniec to však pekne zhodnotil jeden komentujúci, ktorý priznal, že aj napriek prvotným negatívnym reakciám si radšej spraví vlastný názor: „No určite si to pozriem a zhodnotím podľa seba.“ A ako sa páčila Perinbaba 2 vám? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

  1. Perinbabu milujem s môžem ju pozerať dookola aj 1000x a tak som sa na pokračovanie nesmierne tešila no bola som veľmi sklamaná film má neočaril ale sklamal .Zubatá v momente keď prišla po Alžbetku ako z hororového filmu aj sme sa zľakli potom ju hral nejaký chlap a až na konci akoby bola tá pôvodná tieto skoky som fakt nepochopila , Lukáš ach jaj nemohli vybrať iného herca? Otras a čo sa mi ešte nepáčilo tá náušnica ako pokus o nejaký mobil dosť divné a ninja krkavci ma doslovne iritovali. Najkrajšie na filme bola len hudba a scenéria prírody a celkový dej úplne mimo ako nejaká iná rozprávka by celý príbeh bol fajn ale nie ako pokračovanie kultovej a jedinečnej rozprávky .Áno Perinbaba je jedinečná rozprávka no toto pokračovanie radšej nie tu sa presne ukázalo že ak je niečo jedinečné nikdy nenatáčajte pokračovanie.

  2. Ja osobne Perinbabu ako rozprávku moc nemusím…no na prehovorenie dcéry som si pozrela Perinbabu 2 a bola som veľmi prìjemne prekvapená.Chalanisko žiaden extra feŝák, ale postupne si získal moje sympatie pre svoj prirodzený herecký prejav, spolu s Luciou tvorili veľmi pekný pár. Nádherná scenéria…farebnosť..roztomilý psìk..svetelné efekty a rôzne typicky Jubiskove technické vymoženosti hravo do seba zapadali tak, źe mi nevadili ani digitalne nauŝnice.Moje deti sa v detstve báli Zubatej,no v tomto prevedení bola Zubatá mierne degradovaná do komediálne polohy, preto si tento film môžu pozrieť aj deti nízkej vekovej kategorie Z filmu cítiť atmosféru Vianoc,posolstvo lásky a pokoja…Filozofia príbehu rozprávky je uvedená uź v názve filmu…2 svety..vždy máŝ na výber , ktorou cestou pôjdeŝ.Moja vďaka patrí vŝetkým tvorcom tohotu filmu a do neba posielam pozdrav majstrovskêmu režisérovi p.Jakubiskovi ako aj mojim milovným tam hore.

  3. Myslím, že posolstvo nám zanechal… V kine na veľkom plátne vynikne farebnosť efektov.Oceňujem, že aj v takomto veku, s novým srdcom, zanechal pre ďalšie generácie hodnoty života. Odkaz je jednoduchý a v jednoduchosti je krása.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -