Podľa väčšiny Slovákov nemala nikdy vzniknúť. Perinbaba 2 dorazila online

Nenechajte si ujsť

Perinbaba dorazila online

Pokračovanie rozprávkovej klasiky Perinbaba od Juraja Jakubiska diváci od dnes nájdu aj v online priestore. Perinbaba a dva svety do ponuky práve zaradila streamovacia služba JOJ Play, ktorá film ponúka ako jediná na Slovensku. Netreba sa však tešiť predčasne. Pokračovanie Perinbaby príliš neohúrilo a za predchodcom z roku 1985 po stránke diváckeho zážitku ďaleko zaostalo.

Pokračovanie vianočnej rozprávky Perinbaba do centra príbehu postavilo Lukáša (Lukáš Frlajs), syna pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba. Mladý dobrodruh sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik). Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija PavlovičováAlbín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi.

Perinbaba a dva svety
Zdroj: BONTONFILM

Diváci vo filme môžu vidieť aj milovanú Alžbetku, ktorú aj tentokrát stvárňuje Petra Vančíková-Kolevská či obávanú Zubatú (Albín MedúzDarija PavlovičováĽudmila Swanová a ďalší). V hlavnej úlohe Lukáša sa predstavuje herec a influencer Lukáš Frlajs, jeho partnerku si zahrala baletka zo SND Valéria Frištik. Ďalších postáv sa zhostili Andrea VerešováIvan RomančíkRené ŠtúrĽubomír Paulovič a poslednýkrát vo filme aj Dan Nekonečný.

V kinách sa Perinbabe darilo

Perinbaba a dva svety do kín prišla na začiatku decembra a zaznamenala silný divácky záujem. Nenahraditeľný svet fantázie slovenského Felliniho, ako Juraja Jakubiska mnohí nazývajú, pritiahol do kinosál počas predpremiér a prvého víkendu presne 52 670 ľudí, čo je najlepší výsledok spomedzi všetkých filmov uvedených do slovenských kín v roku 2023. Rozprávka Perinbaba a dva svety (Perinbaba 2) bola okrem toho počas takzvaného premiérového víkendu nasadená do rekordných 101 kín.

film perinbaba 2 kino
Zdroj: Unsplash, Bontonfilm, PNGWing

V celkovom otváracom výsledku (návštevnosť počas prvých štyroch dní v kinách + predpremiér) Perinbaba 2 tesne prekonala aj hollywoodsky megahit Barbie (52 581 divákov) a predbehla i snímky Nikdy nehovor nikdy (49 869), Strážcovia galaxie 3 (45 052) či Oppenheimer (41 310).

Po stránke kvality to bolo horšie

Po príspevkom na našom Facebooku REWIND.sk sa objavili stovky komentárov, v ktorých diváci diskutujú kvality Perinbaby 2, víziu zosnulého režiséra a Lukáša Frlajsa v hlavnej úlohe.

https://www.facebook.com/rewindsk/posts/pfbid02gW8HnwnaZdXTkJidhXxx6s7x6ryzKYN6Q8bw7kzDg2XrYh6bmhPjAFwrQRxf7nQ2l?ref=embed_post

Boli sme s dcérkou včera…ona sa tešila, my s manželom sme boli šokovaní. 🤦‍♀️ Smutné, ako sa dá zničiť tak krásna rozprávka. Takže zostávame verní pôvodnej Perinbabe a na dvojku radšej zabudneme. 🤷‍♀️🙈,“ hovorí jedna z komentujúcich pod naším facebookovým príspevkom.

Viacerí komentujúci polemizovali, že natáčať pokračovanie nie je nikdy dobrý nápad. Svojimi slovami opísali, že Perinbaba 2 možno nikdy nemala vzniknúť: „Nič ‚to druhé‘ už nie je také ako originál“. Samozrejme, existujú aj výnimky, ako upozornil ďalší divák vo svojom komentári: „Vo všetkých filmoch je najlepšia vždy prvá časť!!! Samozrejme okrem Terminátora 2.“

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -