Will Smith čaruje ako magický Džin v traileri na hraného Aladina!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Či sa vám to páči alebo nie, žijeme v dobe filmových sérií, pokračovaní, adaptácií a remakeov. V tomto ohľade sa diváci rozdeľujú na dve kategórie. Na jednej strane sú tí, ktorým to vôbec nevadí; no potom sú tu tí, ktorým čoraz viac chýbajú originálne príbehy. Máme už dosť recyklovania dávnejších úspechov? Pravdepodobne áno. Poháňa štúdiá vidina jednoduchého a zaručeného zisku? Odpoveď bude rovnaká. Znamená to však, že sa na tieto film tešiť nemôžeme? Nie, to určite nie!

Aladin trailer
Zdroj: youtube.com; billdesowitz.com

Hraný Aladin trailer

Všetci poznáme klasickú rozprávku Aladin (1992). Myslím, že nie som jediný, kto ju počas detstva videl nespočetne veľa krát. Práve preto sa štúdio Disney rozhodlo spustiť vlnu remakeov. V hranej podobe a pomocou počítačových efektov tieto staršie príbehy predstaví novej generácii, zatiaľ čo my si ich znova užijeme hlavne vďaka nostalgii. Že je to skvelý recept na úspech, dokázala Kráska a zviera (2017). Po nej sa dočkáme aj novodobého Levieho kráľa, no na svoje si prídu práve aj tí, ktorí milovali Aladina.

Už zopár mesiacov dozadu nás príjemne prekvapila prvá ukážka na hraného Aladina. Pekný vizuál, známa hudba, skvelí herci – nechýbalo jej takmer nič, až na jednu z najviac ikonických kreslených postáv: Džina. Odvety sme ho síce videli na rôznych plagátoch a propagačných materiáloch, no zakaždým v ľudskej podobe. Dnes sa nám však konečne predvádza originálny Džin (Will Smith) vo svojej veľkolepej modrej forme! Pozrite sa sami:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7hHECMVOq7g]

 

Konečne nás ulahodil prvý pohľad sa Smithovho Džina. Niečo tu však nesedí. Ako sa môžete presvedčiť na vlastné oči, samotný trailer nevzbudzuje zrovna pozitívne ohlasy od divákov. Pomer „palcov hore“ a „palcov dolu“ je takmer vyrovnaný, s čím sa pri Disney naozaj nestretávame. Dávajú tým ľudia najavo, že hrané adaptácie rozprávok ich začínajú nudiť? Alebo za to môže Džin, ktorý sa podľa slov jeho predstaviteľa „vymyká štýlu Disney?“ O tom, či uspeje, sa presvedčíme na jar tohto roka.

Nezabudnite si pozrieť trailer, ktorý nájdete vyššie v článku, a do komentárov nám napísať, čo si o ňom myslíte!

Zdroj: youtube.com, theverge.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -