Zabudnite na Steam – Po novom si hry budeme môcť kúpiť aj na Discorde! Ako nový obchod funguje?

Nenechajte si ujsť

Hry na Discorde – Vážna konkurencia Steamu?

Discord je program na volanie s kamarátmi alebo na prácu, niečo na spôsob Skype alebo Team Speak 3. No po novom sa tu nebudeme len zabávať s priateľmi, ale budeme môcť aj vo veľkom nakupovať! Znamená Discord obchod ohrozenie giganta menom Steam?

Discord obchod
Zdroj: discordapp.com

Čo je to Discord?

Discord je aplikácia určená pre komunikáciu, najčastejšie používaná na volanie s kamarátmi pri hraní hier. Ponúka nám mnoho skvelých vychytávok ako vlastné servery alebo zdieľanie obrazovky. Nebojím sa povedať, že je to momentálne jedna z najlepších aplikácií. Okrem toho nám ponúka overlay v hre, ktorú práve hrajeme a taktiež funkciu počúvania pesničiek na Spotify spolu s našimi kamarátmi. No po novom si tu zakúpime už aj hry v ich novom obchode!

Nový Discord obchod len pre vybraných!

V aplikácií sa objavila nová funkcia – Discord obchod. Momentálne si ju však môžu vyskúšať len niektorí používatelia. Tí vybraní boli Kanaďania, ktorí mali zakúpené Discord Nitro. Čiže novinka sa objavila približne 50 000 ľuďom.

Discord obchod
Zdroj: discordapp.com

Čo v novinke uvidíme?

Discord zatiaľ ponúka len niekoľko hier, medzi ktoré patria napríklad Frostpunk, Saints Row: The Third, System Shock Enhanced Edition, Metro: Last Light alebo klasiku Super Meat Boy. Eros Resmini, šéf marketingu, v rozhovore s webom Verge povedal napríklad aj to, že vytvoriť podobný obchod bolo ich cieľom už dlhšiu dobu, no najprv chceli spraviť úžasnú plaformu, na ktorej budú aktívni ľudia. Dnes má Discord už cez 150 miliónov užívateľov, takže načasovanie bolo zrejme správne.

Myslíte si, že Discord dokáže v následujúcich rokoch prekonať giganta menom Steam, alebo sa k nemu ani nepriblížia? Napíšte nám váš názor do komentárov!

Zdroj: pcgamer.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -