Huawei investuje miliardu dolárov do boja s Google Play

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Huawei investuje do boja s Google Play

Huawei Mate 30 je prvý smartfón, ktorý ovplyvnia zákazy americkej vlády obchodovať s čínskym technologickým gigantom. Najhoršie to spoločnosť zasiahlo tak, že už nemôžu využívať služby Google, a to vrátane obchodu s aplikáciami Google Play. Čína však nestráca čas, Huawei investuje do boja a prichádza s vlastným obchodom s aplikáciami.

Na nových Huawei smartfónoch si užívatelia mimo Číny budú aplikácie sťahovať cez Huawei AppGallery, ktorú nájdu v internetovom prehliadači Huawei Browser. AppGallery má súčasne 45 000 aplikácií, čo je oproti Google Play a ich 2,7 milióna aplikáciám mizivé množstvo.

Zdroj: aktuality.sk

Výkonný riaditeľ spoločnosti Richard Yu oznámil iniciatívu, v ktorej Huawei rozdá 1 miliardu amerických dolárov vývojárom, ktorí budú svoje aplikácie vyvíjať aj pre AppGallery. Týmto vývojárom dá spoločnosť 85 % podiel z predaja oproti 70 % podielu, ktorý dostávajú na Google Play.

Ako uvádza portál Gizmochina, Yu počas konferencie povedal, že „k tomu boli donútení. Máme dobrý vzťah s Google, no americká vláda nás k tomu donútila a nebola iná cesta,“ dodal.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -