Únik informácií práve odhalil masívny displej a zrkadlový dizajn Samsungu Galaxy Note 20

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aktuálny leak informácií o smartfóne Samsung Galaxy Note 20

Nové smartfóny Samsung Galaxy Note 20 a Note 20+ sú už za rohom (ak je pre vás „za rohom“ to isté ako „zopár mesiacov ďaleko“). Aktuálny model obľúbenej a bezkompromisnej série Note 10 bol predstavený začiatkom augusta 2019, pričom podobný dátum sa od juhokórejského technologického giganta očakáva aj tento raz. Máme sa však na čo tešiť? Najnovšie uniknuté informácie hovoria, že jednoznačne áno.

Začnime dizajnom. Ten je predsa to prvé, čo si človek všimne, keď sa pozrie na akýkoľvek mobilný telefón. Únikov ohľadom Galaxy Note 20 bolo v poslednej dobe naozaj mnoho, pričom vieme aj to, že by malo ísť o kombináciu vzhľadov Galaxy Note 10 a Galaxy S20.

Magazín Pigtou publikoval rendery, ktoré boli vytvorené na základe všetkých dostupných informácií. Je veľmi pravdepodobné, že nadchádzajúci smartfón (alebo phablet, ako sme tieto obrovské mobily volali, kým sa z ich veľkosti nestala nová norma) bude vyzerať tak, ako vidíte vo videu nižšie. Rozdiely medzi ním a realitou by mali byť len minimálne

Rozmery Galaxy Note 20 budú 161,8 x 75,3 x 8,5 mm. Jeho predchodca Galaxy Note 10 má rozmery 151 x 71,8 x 7,9 mm. To znamená, že nový model bude údajne o centimeter vyšší a o viac ako pol centimetra hrubší. Po vzore konkurencie.

Zdá sa, že výrobcovia konečne vypočuli prosby svojich zákazníkov, ktorí už roky opakujú, že by radšej dostali o pár milimetrov hrubšie a o pár gramov ťažšie zariadenie, výmenou za väčšiu batériu a lepší hardvér. Čo sa teda zlepší?

Čo je rovnaké a čo bude nové

Predná strana Galaxy Note 20 bude, zdá sa, nerozpoznateľná od predchodcu, ak neberiete do úvahy veľkosť. Displej narastie na veľkosť 6,7 palca. Jeden predný fotoaparát bude umiestnený vo výreze v strede obrazovky.

Čo sa týka displeja, nový Samsung ponúkne kvalitný 120 Hz S-AMOLED panel.

Podstatnou zmenou bude presunutie tlačidla na zapínanie a vypínanie a tlačidiel na ovládanie zvuku na pravú stranu. Ľavá strana bude úplne prázdna, pričom v nej bude situované ikonické pero S Pen, ktoré sa bude vyberať a vkladať späť, ako vždy, zospodu. Hore zasa nájdeme zásuvku na SIM kartu.

smartfon samsung galaxy s20 ultra problemy
Fotoaparáty Samsungu Galaxy S20 Ultra; Zdroj: androidpit.com

Modul fotoaparátov umiestnený na zadnej strane zariadenia sa veľmi podobá na ten, ktorý nájdeme aj v Galaxy S20 Ultra. Je možné, že budú zhodné aj po technickej stránke, a to vrátane možnosti 100-násobného priblíženia. Rovnako tomu bolo aj minulý rok, kedy Galaxy Note 10 prevzal fotoaparáty od Galaxy S10+, no ešte ich doplnil o hĺbkový senzor.

Dva alebo tri modely a variácie

Očakáva sa, že v auguste 2020 budú predstavené minimálne dve, no možno aj tri variácie Galaxy Note 20.

Výkon dodá procesor Snapdragon 865 (vo verzii pre americký trh) alebo Exynos 990 (vo verzii pre európsky trh). Očakáva sa tiež veľká 4 000 mAh batéria, pričom model „Plus“ bude mať 4 500 mAh batériu. Ďalšie rozdiely medzi rôznymi variáciami ešte nie sú známe.

Čo vravíte na uniknuté informácie o smartfóne Samsung Galaxy Note 20? Myslíte, že sa rozdiely medzi modelmi Note a modelmi S scvrkli natoľko, že jediným rozdielom je už len pero? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: gizmochina.com, techradar.com, galaxyclub.nl

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Slaba batéria, Európa je asi menejcenny trh pre Samsung Snapdragon si nezaslúžime, IR port nepotrebujeme hoci Smart things má problém komunikovať aj so Samsung zariadeniami. Tak dokonale sa opičí Samsung po jablkach ze som sa po rokoch konečne rozhodol skončiť s arogantným Samsungom

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -