James McAvoy ako Picard v ďalšom Star Trek projekte? Herec by úlohu zúfalo chcel

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James McAvoy ako Picard?

Herec známy predovšetkým z novšej série X-Men by chcel opäť po predošlých skúsenostiach hrať mladšiu verziu Patricka Stewarta. V minulosti si to vraj veľmi užil a teraz by sa prípadne upísal aj ďalšiemu projektu. Teda, to je slabé slovo. James McAvoy ako Picard by sa chcel zúfalo objaviť v Star Treku.

McAvoy sa snažil byť aj v izolácii tak produktívny, ako sa len dalo. Jednou z vecí, ktorú vytvoril, je séria krátkych, na mobil točených videí, ktoré sú paródiou práve na ikonickú sci-fi ságu. Pomenoval ju krásne – Star Force Sci-Fisolation. Nazval ju akousi poctou Star Treku, ale zároveň jeho zosmiešnením. Kombináciou by malo vzniknúť akési „zosmiešctenie“. Zároveň však povedal, že aj keď si myslíte, že je to primárne čistá sranda, tak sa to snažil spraviť tak sci-fi, ako sa len dalo.

Projekt z karantény obnovil hercovu vášeň

Obnovilo to v ňom vraj jeho túžbu zahrať si mladšiu verziu Jean-Luc Picarda, či už v rozbehnutom seriáli Picard alebo akomkoľvek ďalšom filme či seriáli. Doslova povedal:

„Akýkoľvek svet môže byť iba alternatívnou realitou v zlej časti Star Treku. Nech sa to stane. Keď ma nenajmú, spravím to na svojom telefóne! To si zaistím. Spravím virtuálny ekvivalent toho, že rozšírim svoj pach, aby som si označil svoje územie. A Patrickovi to chrstnem do tváre so slovami ‚Všetci ostatní plešatí herci sa môžu po***ť. Som to ja.'“

Vyzerá to, že je skutočne odhodlaný spraviť to akoukoľvek cestou to len bude možné. Ak sa to nepodarí inak, spraví to aj sám. Takto sa vyjadril aj v nedávnom rozhovore pre The Tonight Show, ktorú moderuje Jimmy Fallon. Ako môžete vidieť nižšie, skutočne sa na tom dobre pobavili.

Ale na druhej strane – prečo nie? Mladšiu verziu sira Stewarta si už v minulosti zahral a odviedol veľmi dobrú prácu. V komiksovej sérií X-Men stvárnil mladého Charlesa Xaviera a.k.a. Profesora X. Dokonca sa raz stretol aj so svojim hereckým náprotivkom v Dňoch budúcej minulosti.

Seriál Picard robí veci inak

S týmto by sa ale predsa len značne odklonil od spôsobu, akým by stvárnil danú rolu. Povedal totiž, že by prezradil veci o Jean-Lucovi, ktoré nikto doteraz neprezradil. Postavu by roztrhal na kusy a fanúšikov by zobral tam, kam ich ešte nikto nezobral. Takže, zrejme je asi aj dobré, že mu nezavolali ohľadom role v seriáli Picard… Ak to však spravia, tak je vraj ihneď za.

star trek picard
Zdroj: cbs.com

Seriál sa zameriava na Picarda na konci 24. storočia, teda celých 18 rokov po známom Star Trek: Nemesis. Jean-Luc Picard tu je ako vyslúžilý admirál. Je prudko zarmútený stratou droida menom Data a zničením planéty Romulus. Musí sa vyrovnávať s osobnými stratami a zároveň sa pripravovať na ďalšiu etapu svojho života.

Prvá séria mala premiéru na CBS teraz v marci, druhej by sme sa mali dočkať niekedy na začiatku budúceho roka. James McAvoy ako Picard, respektíve jeho mladšia verzia sa v nej zrejme neobjaví, ale kto vie, možno budeme nakoniec prekvapení. Ale herec sériu obdivuje a povedal, že je rád, že začali tvorcovia zvažovať aj serióznejšie témy a nie je to celé len o vesmírnej lodi a jej posádke.

Čo si myslíte vy? Bol by James McAvoy ako Picard zaujímavou voľbou? Sú hercove vtipy na mieste, alebo sú skôr nevkusné? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -