Japonské SUV bude úžasné: nová Toyota Harrier 2021 príde hneď v dvoch verziách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Posledných detailov ohľadom najnovšieho SUV sme sa dočkali ešte v roku 2014 a Toyota Harrier 2021 konečne odhaľuje všetky potrebné informácie. Dočkať by sme sa mali novej generácie s upraveným faceliftom, a to už v priebehu tohto leta.

Japonská automobilka hlási, že nový Harrier príde v dvoch verziách, pokiaľ ide o pohon vozidla. K dispozícii bude hybridný model a taktiež aj výkonnejší AWD model.

Toyota Harrier 2021
Zdroj: carscoops.com

Čo skrýva SUV Toyota Harrier pod kapotou?

V hybridnom modeli nájdeme 2,5-litrový radový vstrekovací motor s priamym vstrekovaním, podporovaný jedným alebo dvoma elektromotormi. Verzia FWD disponuje výkonom 218 konských síl (160 kW), zatiaľ čo model AWD bude o niečo výkonnejší. Nájdeme v ňom až 222 konských síl (163 kW). Sila spaľovacieho motora je prepojená s kolesami elektrickou meniteľnou prevodovkou.

K dispozícii bude taktiež aj konvenčný benzínový model poháňaný 2,0-litrovým motorom s maximálnym výkonom 171 koní (126 kW) pri 6600 otáčkach za minútu. Štvorvalcový motor je prepojený s CVT prevodovkou s priamym radením. Hybridný a štandardný plynový model bude k dispozícii v konfigurácii pohonu predných kolies a druhý v konfigurácii pohonu všetkých kolies.

Toyota Harrier 2021
Zdroj: motor1.com

Nové bezpečnostné opatrenia

Toyota Harrier 2021 príde s radom nových asistenčných a bezpečnostných systémov, ktoré nám, vodičom, zabezpečia lepšie riadenie. Novinkou bude technológia Toyota Sense, určená pre cestujúce rodiny. Systém zahŕňa bezpečnosť pred zrážkou a dokáže snímať výskyt chodcov v okolí počas dňa a noci. Okrem toho sníma aj pohyb cyklistov.

Automobilka tiež uvádza, že ich najnovší kúsok bude prvým vozidlom značky Toyota, ktoré bude vo vnútri obsahovať digitalné spätné zrkadlo. Model Harrier bude v predaji s výberom až siedmych farieb exteriéru. Kolesá budú v štandardnej 19-palcovej veľkosti.

Výrobca z krajiny vychádzajúceho slnka sľubuje, že SUV uvedie na trh v Japonsku okolo júna 2020. Na celosvetový trh sa dostane až o niečo neskôr.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nové japonské SUV Toyota Harrier 2021? Pozdávajú sa vám vyššie popísané verzie modelu novej generácie? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -