Je koronavírus naozaj umelo vytvorený? Americkí špióni verejne odhalili pravdu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je koronavírus umelý výtvor človeka?

Hoax či dobre zakryté klamstvo? Svetom sa okrem samotnej nákazy šíria aj tvrdenia, že koronavírus je umelý výtvor človeka. Motív tých, ktorí ho mali vytvoriť, mal byť podľa konšpirácií rozvrat spoločnosti, benefitovanie z ekonomickej krízy a tak pod.

O túto skutočnosť sa nezaujímajú povrchovo len internetoví bojovníci vo facebookových komentároch, ale aj vládne organizácie a hlavy štátov. A tie túto možnosť neberú na ľahkú váhu.

Na čele je USA. Tamojšia vláda poverila bezpečnostné zložky, aby skúmali možný umelý pôvod nákazy COVID-19, pričom americký Úrad riaditeľa národnej spravodajskej služby vydal dňa 30. apríla oficiálne prehlásenie. V ňom stojí nasledujúce:

„Spravodajské spoločenstvo [bezpečnostné úrady USA] sa zhoduje s všeobecným vedeckým tvrdením, že vírus COVID-19 nebol vytvorený človekom ani nijak geneticky modifikovaný.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Americkí špióni však prisľúbili, že pôvod koronavírusu budú aj naďalej podrobne študovať, aby „rozhodli, či nákaza vypukla kvôli kontaktu s infikovanými zvieratami, alebo bola výsledkom nehody v laboratóriu vo Wu-chane.“

Zdroj: dni.gov, wired.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -