Kultový film dostáva remake. Toto je jeho zbrusu nový trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na remake filmu Anaconda

Ak sme si niekedy mysleli, že monster film o najväčšom hadovi amazonskej džungle bol silné béčko, teraz prichádza remake z Hong Kongu, ktorý ho posunie ešte na novú úroveň. Trailer na čínsky remake filmu Anaconda nám jasne dáva najavo, že novinka sa nebojí ísť za akúkoľvek hranicu. Okrem všadeprítomných plazov ukazuje dokonca aj zombie.

Pôvodný film Anakonda vyšiel v roku 1997 a zahrali si v ňom Jon Voight, Jennifer Lopez, Ice Cube či Owen Wilson. Ide o podpriemerne hodnotený film, na ktorom opakovane vyzdvihujú chabé využitie CGI, ktoré naozaj poriadne zostarlo. Napriek tomu si však svojím bizarným spôsobom získal až kultový status a diváci sa možno práve kvôli jeho (ne)kvalitám k nemu pravidelne radi vracajú.

Pytliak vs. gigantický had a návnady pre zombie

Teraz prichádza ukážka na novú verziu z Číny. Rozpráva príbeh o výskumníkoch a filmároch z National Geographic, ktorí prichádzajú skúmať džungľu. Sú však zajatí psychotickým pytliakom, ktorý má jedinú úlohu – uloviť najväčšieho hada na svete a núti k tomu aj celú skupinu.

Na zábery, na ktorých gigantické plazy požierajú ľudí, treba mať silný žalúdok, ani zvyšok obrazov však nie je práve priaznivý. Zvodná žena pokrytá hadmi je rozhodne zaujímavý prvok, z nepochopiteľného dôvodu sú však súčasťou aj zombie z ríše Čching. Avšak nedá sa uprieť, že silný had s označením Scarlet Naga je vizuálne pôsobivo spracovaný.

čínsky remake anaconda
Zdroj: TMDB

Čínska verzia prináša nespútanú akciu

Réžiu si zobrala na starosť dvojica Hesheng Xiang a Qiuliang Xiang, duo, ktoré môžeme poznať pre akčnú komédiu Monkey King alebo spracovanie komiksu s Constantinom s názvom City of Demons. Vo filme sa objavuje aj herec Terrence Yin, ktorý je známy aj z viacerých amerických produkcií, napríklad z filmu Lara Croft.

Originál, ktorý si zarobil trojnásobok svojho rozpočtu, bol skôr trilerom o prežití. Je jasné, že verzia z Východnej Ázie sa viac sústreďuje na bezprostrednú akciu a jasne podáva divákovi zážitok z boja proti monštru (a ostatným plazom…a nemŕtvym).

Ako sa vám pozdáva trailer na film Anaconda v čínskom prevedení? Patríte medzi fanúšikov originálu? Páči sa vám tento viac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -