Jordan Peele a J.J. Abrams prinášajú hororovú sériu Lovecraft Country

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Rasistický teror a krvilačné monštrá v roku 1950

HBO vypustilo do sveta prvý oficiálny trailer na svoj nový hororový seriál Lovecraft Country. 8-dielna séria je adaptácia knihy od autora Matta Ruffa a jej producentami sa stali také významné filmárske mená, ako Jordan Peele (Uteč, My) alebo J.J. Abrams (Star Trek, Star Wars).

Významné slovo má dostať aj scenáristka Misha Green (Spartakus, Hrdinovia, Underground), ktorá je spolu s Peelom uvedená ako showrunner seriálu. O spracovaní tejto hororovej antológie sme naposledy počuli spred troch rokov a teraz konečne prišiel čas na jej sebaprezentáciu.

Strach a mysteriózne napätie

Lovecraft Country sleduje príbeh Atticusa Freemana (Jonathan Majors), ako sa spolu s jeho známou a strýkom, vyberie hľadať svojho strateného otca do južnej oblasti USA v 50. rokoch minulého storočia. V tomto období boli v platnosti aj zákony Jim Crow, ktoré oficiálne povoľovali a vyžadovali rasovú segregáciu medzi obyvateľmi.

Lovecraft Country
Zdroj: okidario.com

Ich cesta sa premení na boj o prežitie. Stretnú sa s rasistickým terorom, ktorý bol v tejto dobe príznačný, ako aj so zvláštnymi monštrami a prízrakmi, inšpirovanými práve z H.P. Lovecraftovej spisovateľskej fantázie.

 

„Keď som prvýkrát čítal Lovecraft Country, vedel som, že má potenciál a môže byť odlišná od všetkého ostatného, čo v televízii vysielajú. Jordan, J.J., Bad Robot, Warner Bros. a HBO sa stále zaoberajú posunom limitov bežného rozprávanie príbehov. Som nadšená, že s nimi môžem pracovať na tomto projekte, “ Vyjadrila sa scenáristka Misha Green.

Séria pôsobí celkom tajomneprekvapivo temno. Aj kvôli tomu nie je isté, čo od nej vlastne môžeme očakávať. Jordan Peele je známy svojimi komediálne podtrhnutými horormi, ktoré sa venujú aj rasovej otázke. A J.J. Abrams mal v minulosti pod producentským palcom mysteriózne filmy Cloverfield, alebo tiež retro mimozemský Super 8.

J.J. Abrams Jordan Peele
Zdroj: chicagotribune.com

Prvý zverejnený krátky trailer stavia na thrillerovitej atmosfére a obsahovej podobe, na ktorú sme zatiaľ ešte neboli zvyknutí, keďže sa tu krížia rasistické otázky s hororovým sci-fi žánrom. Na stanici HBO by mala mať prvá epizóda premiéru v auguste tohto roka.

Tešíte sa na seriál Lovecraft Country od HBO? Podeľte sa s nami v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -