Obháji Baba Jaga svoju legendárnu povesť? | John Wick: Chapter 2 (recenzia)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

John Wick 2 recenzia

Cítite to? Nie? Skúste to ešte raz. Nádych a výdych. Až potom si to konečne uvedomíte. Vo vzduchu je cítiť poriadnu dávku Johna Wicka a tento krát ti ukáže, že pomstou sa to ani zďaleka nekončí. Dámy a páni, pripravte sa. V hoteli Continental už máte rezervovanú izbu a na bare vás čaká kvalitne vychladený bourbon. Na zdravie!

John Wick: Chapter 2
John to opäť nebude mať ľahké, Zdroj: screenrant.com

Dlhé tri roky čakania pominuli ako diera v našich srdciach, ktorú s veľkou dávkou adrenalínu vyplnil John Wick. Ten to rozbalí už od prvých minút a akcia na seba nenechá dlho čakať. Ako by aj mohla, samotná Baba Jaga povstala a dôchodkový oddych pri pohári vína sa stáva minulosťou. Môžete mať zdravý rozum, pevné nervy alebo malého pitbulla. Pokiaľ máte minulosť ako Jonathan, neotvárajte nikomu dvere. Tvárte sa, že nie ste doma a nezvaný hosť možno odíde. V tomto prípade však hosť takéhoto typu rozpúta vojnu a vy nemáte inú možnosť. Lov sa môže začať!

Ak ste za svoj život nemali tú česť vydať sa do Ríma, nezúfajte. John sa tam vydá aj za vás a s ním sa nudiť určite nebudete. „Posledná“ misia a koniec? Takto to bohužiaľ v jeho svete nefunguje a posledná znamená niečo ako „posledný poldecák a končím“. Ani nestihnete žmurknúť a zrazu sa ocitnete zakrvavený v uliciach Ríma. Čo k tomu dodať. Stravovací návyk Johna je naozaj obdivuhodný a večera v jeho podaní naozaj stoji za pozretie. Niekto si dá cestoviny, iný pizzu. Jonathan si rovno objedná celý arzenál zbraní a heslo „zabiť všetko, čo sa hýbe“ prichádza na svet.

John Wick: Chapter 2
Baba Jaga si ide za svojou pomstou, Zdroj: lionsgate

Nabiť, vystreliť a znovu prebiť…

Pri veľkej várke filmov sa to nikdy nepodarí. Raz nabijete, vystrelíte a už nikdy neprebijete, pretože neviete ako ďalej. Načo narážam? Je takmer pravidlom, že väčšina takýchto pokračovaní nedopadne vždy podľa plánu. Ak vystrelíte raz a presne, neznamená to, že sa to podarí opäť. Našťastie existujú výnimky a táto nám ukáže, že zásobník ma naozaj obmedzený počet nábojov a John Wick 2 to prebije naozaj nádherne. Predsa len, ak si na párty „pozvete“ samotného vyslanca smrti, nič iné sa očakávať nedá.

John Wick: Chapter 2
John so svojim novým kamošom, Zdroj screenrant.com

Od recepčného, až po kráľa

V skutku krásna zostava kvalitných hercov. Charizma a akčný náboj nechýba naozaj nikomu. Keanu Reeves dokazuje svoju úroveň a bok po boku so svojím kamošom bez mena vládnu celej atmosfére, ktorá by sa dala krájať. Konkurovať takému výkonu dokáže len Common, ktorý si vo filme zahral postavu Cassiana. Tvrdý a verný bodyguard, ktorého zásady nám prinesú vo filme veľmi zaujímavé momenty. Skvelý výkon podal aj Laurence Fishburne ako kráľ Bowery. „Neo a Morfeus“ sa stretli po dlhých rokoch na veľkom plátne a svoj náboj to určite malo. Ten však chýbal ženskej menom Ares, ktorú si zahrala Ruby Rose. Krása sa jej odoprieť nedá, ale na drsného chlapca to určite nemá… a recepčný je ako vždy recepčný. Svoje miesto zaujal aj Ian McShane, ktorý ako vedúci hotela v každom momente vyžaruje rešpekt a na svoje pravidlá nedá nikdy dopustiť.

John Wick 2 recenzia
Schody do raja s názvom vizuál, Zdroj: wall.alphacoders.com

Kde sa zvalo, tu sa zvalo, dokonalý vizuál a ešte krajšie spracovanie. Kamera sa ani nepohne a je vidieť, že ju má v rukách profesionál a nie nejaký senilný roztrasený dôchodca. Akčné scény si užijete až do samotného konca a verte mi, že vás pohltia. Vďaka magickému strihu budete vnímať každé jedno prebíjanie ako keby ste boli práve vy ten, komu práve Jonathan vystrelil mozog z hlavy. Produkcia svoju úlohu zvládla bravúrne a priviedla na svetlo sveta majstrovské dielo.

Nikto nie je dokonalý

Ani Mr. Wick. Vo filme nájdete pár hluchých miest, vrátane Ruby Rose. Sem tam tomu niečo chýba a niekedy je toho až priveľa, aby sme to dokázali vstrebať. Pri takomto niečom pomôže len dokonalá hudba, ktorá celý film dotvára a spoločne s Johnatanom im to parádne ladí. Do toho sa pridáva elegancia so štipkou vtipu, ktorý vám v tých najneočakávanejších chvíľach vyčaruje úsmev na tvári a vy pozriete na vášho spolusediaceho s výrazom tváre typu „Ako vážne?!Dej sa v niektorých prípadoch nedal predvídať a minimálne dva krát spadnete na kolená s pocitom viny. Nechýbajú ani povestné „hlavy“, ktoré som prestal počítať po čísle 100… Pri hodnotení som sa však zastavil pri čísle 9/10.

John to rozbalil a právom zasadol na trón akčných hrdinov. Či sa už dočká odpočinku alebo nie, to sa dozvieme časom. Jediné, čo sa však dozvedám, je, že váš pobyt v našom hoteli Continental je u konca. Poprosím, aby ste sa odhlásili na recepcii. Túto recenziu prijmite od nás ako dar, na účet hotela. Vidíme sa nabudúce. Arrivederci!

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
... Do toho sa pridáva elegancia so štipkou vtipu, ktorý vám v tých najneočakávanejších chvíľach vyčaruje úsmev na tvári a vy pozriete na vášho spolusediaceho s výrazom tváre typu "Ako vážne?!" Dej sa v niektorých prípadoch nedal predvídať a minimálne dva krát spadnete na kolená s pocitom viny.Obháji Baba Jaga svoju legendárnu povesť? | John Wick: Chapter 2 (recenzia)