Od ucha k uchu. Presne taký úsmev na tebe zanechá slovenský film Stand up, ktorý už nájdeš v kinách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Na splnenie snov nikdy nie je neskoro. Stačí urobiť krok vpred, zahodiť minulosť za hlavu a vydať sa na bláznivú cestu sprevádzanú kopou humorných momentov. Tieto odvážne slová si pravdepodobne doma pred zrkadlom povedal hlavný hrdina nového filmu zo slovenskej produkcie, ktorý srší dobrou náladou od začiatku až po koniec. Ako sa však hovorí, po smiechu býva plač… Nie každého dokáže humor vyliečiť, ale nemusí to vždy skončiť tragicky. Komediálna dráma Stand up je tomu dôkazom a rovnaký príbeh ti oddnes 23. júna 2022 ukáže v slovenských kinách.

V kinách štartuje výnimočný slovenský film Stand up

Hlavný hrdina Mišo (Ondrej Kovaľ) na to nie je samozrejme sám a spoločnosť mu bude robiť nečakaná návšteva z USA. Neter Julia (Caitlin Witty) predsa len nemieni trčať na prázdninách medzi štyrmi stenami, ale poďme pekne od začiatku. Ako sa ocitol tridsiatnik v opojení stand-upových komikov? Veľmi jednoducho. Dal výpoveď v stabilnej robote, oznámil priateľke (Zuzana Norisová) skvelý plán, zbalil kufre a vydal sa naplniť si svoje túžby. Spoločne s Juliou tak objavujú nové výzvy, ktoré sa pokúsia zdolať a dosiahnuť vytúžený cieľ – baviť podarenými vtipmi celé Slovensko.

Ešte pred tým, ako sa mu to podarí, postaví pred seba najväčšiu prekážku v podobe ženy. Ak chce totiž ustať kolísanie v partnerskom vzťahu, bude musieť urobiť tie správne rozhodnutia. Prehupnúť do nového životného štýlu nemusí byť pre každého prijateľná správa a práve vďaka podobným momentom divák v kinách nezažije 75 minút čistého smiechu, ale aj poriadnu drámu. A keďže film sám o sebe trvá pomerne krátko, pridať do komédie pár kvapiek smútku nikomu nezaškodí. Hlavne vtedy, ak je vašou hereckou partnerkou žena, s ktorou tvoríte pár aj mimo kamier. Zuzana Norisová a Ondrej Kovaľ sú partnermi aj v skutočnom živote živote a skvelá chémia, vzájomná dôvera a nefalšovaná úprimnosť z nich vyžaruje vo všetkých doterajších ukážkach.

Osobnosti zo slovenskej stand-up scény

stand up v kinách
Zdroj: cine-max.sk

Film Stand up je celovečerným debutom režiséra Juraja Bohuša, slovenského tvorcu pôsobiaceho v USA. Okrem ústrednej hereckej dvojice sa publikum môže tešiť aj na Elenu Podzámsku, Annu Jakab Rakovskú, Szidi TobiasAdyho Hajdu, či americkú herečku Caitlin Witty. V úlohách stand-up komikov sa predstavia skutoční slovenskí komici Michael Szatmáry, Tomáš Hudák, Matej Adámy, Jakub Gulík a komička Simona Salátová.

Svojou krátkou prítomnosťou nás poctil aj Ján Gordulič, ktorý podobne ako väčšina ďalších komikov vo filme stvárňuje samého seba. „Viem o tom, aký som netalentovaný herec, takže som bol príjemne prekvapený, že sám seba som zahral celkom prirodzene. Tak zase o 20 rokov,“ teší sa na ďalšiu hereckú príležitosť jeden z najznámejších slovenských stand-upistov. Tešiť sa môžeš na jeho vystúpenie aj ty a film Stand up si môžeš oddnes pozrieť v slovenských kinách. Ak máš rád/a humor a úsmev na tvári ti nie je cudzí, zober kamošov a užite si túto novinku od ucha k uchu. S úsmevom.

Komediálny i dramatický road movie Stand up vznikol v produkcii spoločnosti Silverart  a bol nakrútený v ekologických a udržateľných podmienkach, šetrných k prírode a životnému prostrediu. Vznik snímky producentskej spoločnosti Silverart finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci výzvy MINIMAL a do slovenských kín ju uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

Stand Up v kinách
Zdroj: cine-max.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -