Ktoré filmy okopíroval Bollywood?

Legendárny filmový kritik Roger Ebert po pozretí Forresta Gumpa povedal: “Tom Hanks je jediný kto môže zahrať túto rolu.” Bollywood si to však nemyslí. Indická superhviezda Aamir Khan oznámil nakrúcanie remakeu Forresta Gumpa s názvom Lal Singh Chaddha. Aamir si zahrá hlavného hrdinu a musíme uznať, že nie je zlou voľbou. Vo svojich predošlých filmoch sa už dokázal transformovať do úžasných postáv.

V zápasníckom filme Dangal si napríklad zahral otca zápasníka, túžiaceho vychovať Indického šampióna v zápasení. Má to však jeden háčik, žena mu porodila iba dcéry. V šialenom filme P.K. si zase zahral jednoduchého mimozemšťana hľadajúceho tú pravú vieru v Boha. V remakeu Mementa (Ghajini) sa zmenil na svalnaté monštrum, ktoré nezastaví pred pomstou ani strata pamäte.

Zdroj: imdb.com

Ostaňme ale na chvíľu ešte pri Forrestovi. Zaujímavosťou napríklad je aj nikdy nevzniknuté pokračovanie tohto filmu. Autor knihy Winston Groom totiž napísal pokračovanie s názvom Gump and Co. a Hollywood ho síce aj chcel nakrútiť, no sám si podlomil nohy. Autorovi tvrdili katastrofálne zárobky prvého Forresta (677 miliónov celosvetovo, a pár Oscarov). Ten sa ich teda opýtal svojím typickým humorom: “Tak na čo chcete nakrúcať dvojku?”

Indovia však na to išli oficiálnou cestou, a dostali práva na remake jednotky od štúdia Paramount. Aj tento fakt nám teda naznačuje veľké filmové ambície. Ostáva už len čakať na prvý trailer. Ide ale o menšie prekvapenie. Indovia si totiž nikdy nerobili problémy s nejakými právami. Aj vďaka tomu vzniklo pár “peciek”, o ktorých by ste mali určite vedieť. Poďme sa na ne pozrieť!

Matrix na Indický spôsob

V akčnej komédii “Awara Paagal Deewana” si povedali: “Čo tak skopírovať najviac ako zvládneme lobby scénu z Matrixu? No jasné!!!” Síce je video v horšej kvalite (asi kvôli právam sa nikde nedá zohnať), ale TOTO musíte vidieť.

Memento na steroidoch

Tu si požičali vlastne iba základnú premisu Mementa (strata pamäte po každých 15 minútach, potetované telo odkazmi) a šli si zase po svojom. Akčné scény však stoja za to. Hlavný hrdina je tu skoro až za “Terminatora”. V niektorých scénach nás doslova bolí všetko za zloduchov, aj keď s úsmevom.

Rambo. Rambo???

Dobre čítate. Bollywood nakrútil Ramba. S názvom Rambo. Hollywod však našťastie včasne zakročil, a tvorcovia museli film premenovať na Baaghi 2. Tiger Shroff je multitalentovaný herec. Nielen spieva, ešte aj tancuje a hrá. Vie vám natrhnúť obočie z trojitej otočky ako nič. Čo si ale tvorcovia filmu požičali/okopírovali? Guľomet. Džungľu. Ruský vrtuľník. Mučenie. A keďže im to nestačilo, inšpirovali sa aj Komandom. Ostatok je typický Bollywoodsky miš maš.

Mlčanie “kari” jahniat 

Sangharsh (1999) je o mladej agentke FBI – prepáčte, o agentke CBI. Tej sa podarí chytiť šialeno sa obliekajúceho sériového vraha. Kanibala Hannibala však v tomto filme nehľadajte. “Niekto kto je ľudí” sa totiž v Hindštine s ničím nerýmuje, a tu sa predsa tancuje a spieva. Odvahu dať vám tu link na trailer nemáme!

Zdroj: imdb.com

Tarantino po Indicky?

Občas sa to stane aj nedotknuteľným až kultovým filmom. Ide o neoficiálny remake Reservoir Dogs s názvom “Kaante”. Celý film sa nakrúcal v Los Angeles, a aspoň symbolicky prepojil Bollywood s Hollywoodom.

Leon: Profesional: Muzikál

Bichhoo je vlastne 70 percent Leon. S trošku prestrelenou akciou. Zvyšných 30 percent sa tancuje a spieva. Herečka hrajúca rolu milovanej skoro-zabijáčky Natálky Portmanovej tu nemá 12 rokov. Má 22. Lebo India.

A teraz schválne. Dostal sa niekto až na koniec tohto článku? Dajte nám vedieť, či by vás zaujímali podobné šialenosti nielen z Indie. Je ich totižto… priveľa!