Rekordné platy hercov, ktorí si pri týchto filmoch zarobili hotový majetok! – Časť 2.

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes opäť pokračujeme v téme najúspešnejších hereckých hviezd. V tomto článku vám totiž opäť ukážeme, ktoré osobnosti si v Hollywoode zarobili desiatky miliónov dolárov a to len vďaka jednému filmu. Toto sú totiž rekordné platy hercov časť 2!

Rekordné platy hercov – Časť 2.

5. Harrison Ford – 65 miliónov dolárov

rekordné platy hercov časť 2
Zdroj: businessinsider.com

Aby sa Harrison Ford vrátil do štvrtého dielu série Indiana Jones, požadoval, aby sa tržby filmu rozdelili medzi neho, na Stevena Spielberga a Georgea Lucasa. Teda medzi trojicu ľudí, ktorá sa postarala o pôvodnú trilógiu.

4. Sandra Bullock – 70 miliónov dolárov

rekordné platy hercov časť 2
Zdroj: businessinsider.com

Sandra Bullock stvárnila Dr. Ryan Stoneovú vo veľkolepom vesmírnom dobrodružstve Gravitácia (2013) od režiséra Alfonsa Cuarona (Harry Potter a väzeň z Azkabanu). Za svoj výkon v tomto filme si vypýtala plat 15 miliónov dolárov. Keďže bol film prakticky celý o nej, malo to svoj dôvod, lenže to sa jej zdalo akosi primálo. Preto získala ešte 15-percentný podiel na ziskoch filmu. A tak sa napokon z čiastky 15 miliónov vyšplhala až na 70 miliónov, čo je skutočne markantný rozdiel.

3. Robert Downey Jr. a Tom Cruise – 75 miliónov dolárov

rekordné platy hercov časť 2
Zdroj: businessinsider.com

Robert Downey Jr. získal niekoľkokrát titul najlepšie zarábajúceho herca v Hollywoode, a to vďaka sérii MCU, v ktorej stvárnil ikonickú postavu Iron Mana. Downey mal so štúdiom unikátnu zmluvu, vďaka ktorej získal honorár 20 miliónov vždy, keď sa niekde objavil ako Iron Man. A je jedno či tam bol hlavnou postavou, vedľajšou alebo len čisto doplňujúcou postavou.

Takisto mal podiel na ziskoch každého filmu z tejto série, v ktorom hral. Napríklad už za film Avengers (2012) získal až 50 miliónov dolárov, pričom jeho kolegovia sa museli uspokojiť s platom nižším aj o 20 či 30 miliónov. No túto sumu sa mu podarilo prekonať, keď mu za film Avengers: Infinity War (2018) zaplatili sumu 75 miliónov dolárov. Rovnakú čiastku si vraj zarobil aj za štvrtý diel série Avengers: Endgame (2019).

Tom Cruise
Zdroj: businessinsider.com

Filmová séria Mission Impossible patrí medzi tie najlepšie a taktiež aj najúspešnejšie franšízy v dejinách kinematografie. A hlavným atribútom tejto série a jej úspechu je predovšetkým výkon slávneho herca Toma Cruisea.

Ten v každej časti predvádza vynikajúce kaskadérske kúsky, vďaka ktorým láka do kín milióny divákov po celom svete. Za štvrtý diel série s podtitulom Ghost Protocol si Cruise zarobil 75 miliónov, vďaka čomu sa v roku 2012 stal najlepšie plateným hercom na svete.

2. Keanu Reeves – 83 miliónov dolárov

Keanu Reeves
Zdroj: businessinsider.com

Keanu Reeves si v roku 1999 zahral možno svoju najsilnejšiu filmovú postavu, a to hackera Nea vo fenomenálnej akčnej sci-fi sérii Matrix (1999 až 2021). Vďaka tomu, že mal podiel na tržbách filmu, získal za každý diel viac ako 80 miliónov. Všetky tri časti mu dokopy vyniesli až 250 miliónov dolárov. Lenže to by nebol Reeves, ak by časť z týchto peňazí nevenoval produkcii a hlavne tímu, ktorý sa staral o vizuálne efekty. Podľa jeho slov totiž na Matrixe urobili podstatnú časť práce.

1. Will Smith a Tom Cruise – 100 miliónov dolárov

Will Smith
Zdroj: businessinsider.com

Will Smith sa stal tvárou akčnej sci-fi série Muži v čiernom (1996 až 2019). Aj vďaka tomu mal pomerne skvelý percentuálny podiel na ziskoch filmu. Willovi Smithovi napokon tvorcovia vyplatili rekordných 100 miliónov dolárov. Síce nejde o honorár, ale je to najvyššia suma, akú kedy herec dostal za jeden film.

Top Gun: Maverick
Zdroj: businessinsider.com

No a takou istou sumičkou sa môže pochváliť aj už dnes spomínaný Tom Cruise. V 80. rokoch sa film Top Gun (1986) stal obrovským kultom a vďaka nemu sa vlastne Cruise preslávil. Lenže druhý diel na seba nechal dlho čakať, a to až do roku 2022. Lenže to viac ako 30-ročné čakanie sa napokon vyplatilo. Diváci boli z filmu unesení a v kinách napokon nechali až 1,5 miliardy dolárov.

Tom Cruise si vopred vzal „len“ 13 miliónov, pričom mal lukratívnu zmluvu, vďaka čomu sa mu z tržieb ušlo viac ako 85 miliónov a celkovo si za film Top Gun: Maverick zarobil rovných 100 miliónov dolárov.

Ktoré platy hercov vás najviac prekvapili? Ktorý herec si to podľa vás najviac zaslúžil? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: businessinsider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -