Tieto seriálové hviezdy získali svoj majetok len vďaka jednej postave! – Časť 1.

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Hollywood môžeme skutočne považovať za akúsi továreň na sny. A to z toho dôvodu, že kým my obyčajní ľudia musíme pracovať celý život, hercom stačí len pár rokov na to, aby už boli do smrti za vodou. Platí to najmä v prípade seriálových hviezd, ktoré diváci často škatuľkujú a tým pádom už nedostávajú ponuky od filmových tvorcov. Lenže im to ani vadiť nemusí, pretože ak si zahrali v dobrom seriáli, už nikdy nebudú musieť pohnúť prstom. Toto sú totiž seriálové hviezdy, ktoré zbohatli len vďaka jednej postave!

Seriálové hviezdy, ktoré zbohatli vďaka jednej postave

1. Josh Radnor – Ako som spoznal vašu mamu (2005 až 2014)

seriálové hviezdy
Zdroj: insider.com

Josh Radnor bol prakticky neznámym človekom, až kým si nezahral hlavnú úlohu v kultovom sitkome Ako som spoznal vašu mamu. V ňom stvárnil Teda Mosbyho, architekta hľadajúceho „tú pravú“. Pritom mu sekundujú jeho priatelia Marshall (Jason Segel) s jeho manželkou Lily (Alyson Hanniger), sukničkár Barnie (Neil Patrick Harris) a Tedova ex a zároveň kamarátka Robin (Cobie Smulders).

Musíme povedať, že Tedoví priatelia sa počas tohto seriálu alebo po jeho skončení preslávili viac ako on. Jason Segel si zahral vo filmoch ako sú Kopačky (2008), Nabúchaná (2007) či Mrcha učiteľka (2011). Cobie Smulders sa stala agentkou S.H.I.E.L.D.-u Mariou Hillovou. No a Alyson Hannigan bola známa už pred týmto seriálom, a to vďaka sérii Prci, prci, prcičky (1999 až 2012) či seriálu Buffy, premožiteľka upírov (1997 až 2003).

Josh Radnor ale smútiť nemusí. Jeho postava Teda Mosbyho mu zarobila 30 miliónov dolárov, čiže dokonca svojho života sa rozhodne na nedostatok prostriedkov nemôže sťažovať.

2. Hugh Laurie – Dr. House (2004 až 2012)

seriálové hviezdy
Zdroj: antena3.com

Britský herec Hugh Laurie si zahral malé postavy v niekoľkých známych filmoch alebo seriáloch, avšak tá pravá sláva naňho ešte len čakala. Svoj majetok v hodnote 45 miliónov dolárov získal za hranie postavy nekonvenčného, avšak geniálneho doktora Housea. Jeho plat sa v posledných sériách vyšplhal na 700 000 dolárov za jednu epizódu. Odvtedy sme už Hugha Laurieho v podobne komerčnom projekte nevideli.

3. Matt LeBlanc, Lisa Kudrow a David Schwimmer – Priatelia (1994 až 2004)

Priatelia
Zdroj: neox.atresmedia.com, image.ie, pinterest.com

Kto by nepoznal jeden z najslávnejších seriálov všetkých čias. Vďaka tomuto sitkomu sa preslávila šestica priateľov, a to Chandler, Joey, Monica, Phoebe, Ross a Rachel. Traja predstavitelia týchto úloh sa dostali aj do filmovej brandže. Lenže ďalším trom sa to z istých dôvodov nepodarilo.

Matt Le Blanc si po Priateľoch zahral hlavnú postavu v spin-offe nazvanom Joey (2002 až 2004). Ten ale vydržal len dve série, pričom ale Matt poberal za každý diel milión dolárov. Zdá sa, že to sympatický herec urobil naozaj rozumne. Celkovo si vďaka postave Joeyho zarobil až 85 miliónov, takže rozhodne sa nemá zle.

Ešte lepšie je na tom jeho kolega David Schwimmer, ktorému na konte svieti suma 120 miliónov dolárov. Musíme však priznať, že je David často obsadzovaný ako hlasový herec, napríklad prepožičal svoj hlas žirafe Melmanovi zo série Madagaskar (2005 až 2012).

No a čo Lisa Kudrow? Tá je na tom z tejto trojice najlepšie. Na jej konte je suma 130 miliónov dolárov, čo je naozaj neskutočné. Samozrejme si zarobila najviac vďaka svojej postave extravagantnej Phoebe Buffay. Táto postava jej zaručila nielen úžasný honorár, ale aj zisk na licenčných poplatkoch, pretože Priatelia stále zarábajú približne miliardu ročne.

4. Jon Cryer a Angus T. Jones – Dva a pol chlapa (2003 až 2015)

Dva a pol chlapa
Zdroj: cheatsheet.com

Dva a pol chlapa je takisto neskutočne úspešným seriálom, vďaka ktorému sa mnohí herci nabalili. A patria medzi nich aj Angus T. Jones a Jon Cryer. Angus bol kedysi najlepšie plateným detským hercom v seriáloch. Jeho plat sa vyšplhal na 300 000 dolárov za jednu epizódu. V súčasnosti má na konte 20 miliónov dolárov a môže byť rád, že je rád.

Ešte lepšie je na tom jeho seriálový otec, herec Jon Cryer, ktorý majstrovsky stvárnil postavu Alana Harpera. Za svoje vynikajúce výkony si zarobil až 70 miliónov dolárov. Každopádne najhoršie je na tom Charlie Sheen, ktorý bol paradoxne veľmi slávnym už pred týmto seriálom. Na jeho konte svieti suma 10 miliónov dolárov, čo je skutočne smiešne vzhľadom na jeho honorár 1,8 milióna dolárov, ktorý dostaval za jeden epizódu sitkomu Dva a pol chlapa.

Na seriálové hviezdy a ich majetok sa ešte zameriame v pokračovaní tohto článku! Ktorý z uvedených hercov si svoj vybojovaný majetok podľa vás zaslúži najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: celebritynetworth.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -