Rekordné platy hercov, ktorí si pri týchto filmoch zarobili hotový majetok! – Časť 1.

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Zrejme vám nemusíme pripomínať, že byť slávnym hercom má svoje výhody. A tie výhody sú jednak sláva, no takisto aj peniaze. Veľa peňazí. Pri niektorých filmoch si herci prídu na skutočne skvelé platy, ktoré vám dnes ukážeme. Toto sú totiž rekordné platy hercov, ktorí si vďaka týmto filmom zarobili na celý zvyšok svojho života. Nikto z hercov v Hollywoode nezarobil viac!

Rekordné platy hercov

10. Will Smith, Cameron Diaz – 40 miliónov (približne)

Will Smith
Zdroj: businessinsider.com

Za svoj výkon vo filme King Richard (2021) získal Will Smith svojho prvého Oscara a taktiež si za to vypýtal aj pekné peniaze, a to až 40 miliónov dolárov. Pričom rozpočet filmu predstavoval približne 50 miliónov, takže 80 % rozpočtu šlo na plat slávneho herca.

Cameron Diaz
Zdroj: businessinsider.com

Cameron Diaz získala za film Mrcha učiteľka (2011) až 42 miliónov dolárov, čo je na komédiu skutočne priveľa. Jej plat pritom predstavoval len 1 milión, pričom o ďalších 41 sa postarala klauzula o príjmoch zo samotného filmu.

9. Dwayne Johnson, Daniel Craig, Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson – 50 miliónov dolárov

Dwayne Johnson
Zdroj: cine.com

Slávny Dwayne Johnson patrí medzi najbohatších hercov na svete a niet sa čomu čudovať, keď si za jediný film zarobí takúto pálku. Konkrétne ide o pripravovaný film od Amazonu s názvom Red One. Keďže firma Amazon je na špici čo sa týka úspešnosti, určite s touto brutálnou výplatou zase nemali až taký problém.

Daniel Craig
Zdroj: businessinsider.com

Daniel Craig podal skvelý výkon ako detektív Benoit Blanc, ktorý vo filme Riana Johnsona Na nože (2019) vyšetruje vraždu známeho spisovateľa. Divákov táto komediálna detektívka uchvátila a po celom svete tak film zarobil 300 miliónov dolárov. Nejaké to percento šlo aj Craigovi, ktorý si tak prišiel na 50 miliónov dolárov. Keďže Netflix kúpil tento film za 469 miliónov, pričom produkuje aj ďalšie dve pokračovania (Na nože: Glass Onion), aj za tieto filmy by si mal Craig zarobiť dokopy 100 miliónov.

Leonardo DiCaprio
Zdroj: businessinsider.com

V roku 2010 si Leonardo DiCaprio zahral v kultovom filme Christophera Nolana Počiatok. Keďže šlo o celkom riskantný projekt, honorár slávneho herca bol v tomto prípade ďaleko nižší oproti jeho bežným platovým podmienkam. Lenže DiCaprio sa s Nolanom dohodli na tom, že isté percento zo zisku poputujú do Leovej kapsy. A keďže sa z filmu stal kasový trhák, Jack z Titanicu si napokon zarobil až 50 miliónov dolárov.

rekordné platy hercov
Zdroj: businessinsider.com

Jack Nicholson taktiež vedel, že viac si ako Joker vo filme Batman (1989) zarobí vtedy, ak bude mať podiel z tržieb samotného filmu. A aj preto súhlasil s honorárom „len“ 6 miliónov dolárov, pričom vďaka spomínaným tržbám si napokon zarobil až 50 miliónov.

8. Johnny Depp – 55 miliónov dolárov

rekordné platy hercov
Zdroj: businessinsider.com

Johnny Depp si zarobil svoj majetok prevažne vďaka sérii Piráti z Karibiku. Za štvrtý diel s podtitulom V neznámych vodách si totiž vypýtal až 55 miliónov. Avšak ani sa mu nečudujeme, pretože samotný rozpočet predstavoval až 410 miliónov, takže kto by si na tom nechcel trochu nahrabať. Nič však nevzišlo na zmar, pretože celkové tržby filmu presiahli jednu miliardu.

7. Tom Hanks – 60 miliónov

rekordné platy hercov
Zdroj: businessinsider.com

Tom Hanks si vďaka filmu Zachráňte vojaka Ryana zarobil až 40 miliónov dolárov. A dôvodom tohto epického honoráru bol podiel na tržbách samotného filmu. Ešte viac si však týmto spôsobom zarobil vďaka filmu Forrest Gump (1994), ktorý dodnes patrí medzi najväčšie filmové hity na svete. Už v tom období totiž zarobil viac ako 600 miliónov, čo by pri dnešnej inflácii predstavovalo zhruba 900 miliónov.

6. Adam Sandler – 62,5 milióna dolárov

rekordné platy hercov
Zdroj: businessinsider.com

Adam Sandler podpísal s Netflixom zmluvu na 4 filmy, za ktoré mu vyplatili 250 miliónov dolárov, a to vopred. Bez toho, aby vedeli, či budú alebo nebudú úspešné. V roku 2017 túto zmluvu so slávnym hercom obnovili a minulý rok to vraj urobili znova. Takýmto tempom si Adam vďaka Netflixu nahrabe aj miliardu dolárov.

Ktorý z uvedených hercov si tento rekordný plat podľa vás najviac zaslúžil? Tento článok bude pokračuje v ďalšej časti.

Zdroj: businessinsider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -