Ku kúpe nového PS5 sa možno vôbec nedostanete kvôli obmedzeniam. Na vine však nie je koronavírus

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pred nedávnom sa k nám dostali informácie o ovládačoch DualSense a poznáme už aj dátum uvedenia novej hernej konzoly Sony. Problém však môže spôsobiť kúpa PS5, ku ktorej sa nemusíme dostať.

Bližšie špecifikácie sa už začali zaostrovať, ale spoločnosť Sony zaujala mierne odlišný postoj ako v minulosti pri konzole PlayStation 4. Tentokrát sa bude totiž vyrábať oveľa menší počet kusov.

PS5
Zdroj: cdn.segmentnext.com

Bude kúpa PS5 komplikovanejšie, ako sme čakali?

Podľa najnovších správ bude do výroby uvedených menej konzol, ako tomu bolo v roku 2013, pri súčasnej verzii. A to aj napriek tomu, že nám výrobcovia ohlásili oneskorenie predaja. Očakáva sa, že do marca 2021 bude vyrobených približne 6 miliónov kusov.

Pôvodným predpokladom výroby menšieho počtu konzol bolo šírenie novej pandémie, ale v skutočnosti je dôvod úplne iný. Sony predpokladá menší dopyt a to pravdepodobne kvôli vyššej cene. Analytici odhadujú, že vlajková loď bude stáť približne 450 dolárov (PlayStation 4 začínalo na cene 399 usd).

Uvidíme dve výkonnostné verzie?

Podľa najnovšieho leaku to vyzerá, že áno! Problémy ale ešte môže narobiť koronavírus, kvôli ktorému v Číne zatvorili viaceré fabriky. Podľa overeného leakera z portálu Neogaf, ktorý má prezývku VFXVeteran, pracuje Sony na dvoch verziách.

Vraj to je kvôli tomu, aby nová konzola zvládla svoj sedem ročný životný cyklus bez akýchkoľvek problémov. Práve prvá PS4 z roku 2013 má totiž pri najnovších hrách problém s nedostatkom výkonu. Obe konzoly pravdepodobne vyjdú v rovnakom čase.

Tá slabšia má byť „vyzbrojená“ výkonom 9 teraflopov a samozrejme bude stáť menej oproti jej „veľkému bratovi“. Od neho totiž očakávame výkon 12 alebo dokonca aj viac teraflopov, čo je už veľmi slušné.

PS5 kúpa DualSense
Zdroj: videogameschronicle.com

Nový DualSense bude zisťovať, ako veľmi sa potíte

Nový patent ovládača, ktorý si dalo Sony zaregistrovať, má v sebe zabudované senzory sledujúce hráčov tep a to, ako veľmi sa potí. Získaným informáciám sa následne prispôsobí obtiažnosť hry. Určite by nebol nikto proti, ak by bol tento patent použitý už pri DualSense ovládači.

Čo sa týka už predošlých potvrdených funkcií, tak nový DualSense bude disponovať haptickou vibračnou odozvou a zároveň adaptívnou funkciou triggerov. Ovládač prinesie aj väčšiu výdrž batérie a čo najmenšiu možnú váhu. Na ovládači sa taktiež nachádza aj mikrofón, čo samozrejme nič nemení na možnosti využitia headsetu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sériová výroba by mala začať už v júni, takže sa predpokladá, že Sony nám dovtedy odhalí oveľa viac noviniek. Preto nikam neodchádzajte a ostaňte s nami naladení pre všetky zaujímavé detaily, ktoré by sa mohli ukázať už v blízkej budúcnosti.

Zdroj: playstation.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -