Karlovarský filmový festival dáva zabrať hosťom aj tvorcom… – #2 KVIFF 2019

Nenechajte si ujsť

#2 KVIFF 2019

K neodmysliteľnej časti festivalu KVIFF 2019 patria filmy, a preto sme sa my rozhodli pozrieť si ako prvé novinku, ktorá prebieha aj u nás – Yesterday. Milým prekvapením premietania bola účasť riaditeľa festivalu Jiřího Bartošky, ktorý s priateľmi sedel hneď za nami.

Vstupenky na jednotlivé filmy fungujú na princípe kúpy lístka, ktorý je pre nás novinárov zadarmo. Za deň môžeme ísť na tri filmy. Ale pri nabitom programe počas festivalu niekedy vidíme sotva jeden.

KVIFF 2019
Zdroj: Dominika Petráková

Tlačová konferencia s Julianne Moore

Po filme sme sa rýchlo presunuli do pressu a pripravili si techniku na tlačovú konferenciu s Julianne Moore, Bartom Freundlichom a Billym Crudupom. Prišli propagovať svoj najnovší počin Po svadbe. Tento rok je miestnosť tlačovej konferencie nabitá nielen novinármi, ale aj všemožnou technikou.

Všetci traja tvorcovia po príchode hneď odpovedali na otázky novinárov. Ich odpovede boli rozsiahle (veľmi ťažko sa nám strihali nahrávky, keďže tvorcovia odpovedali aj 7 minút). To ale nie je vyslovene zlá vec – práve naopak.

Po tlačovej konferencii máme za úlohu rýchlo upraviť fotky a pripraviť články. Začína čas obeda a myšlienky, že sa treba najesť, zvyčajne prídu po dlhom škvŕkaní v bruchu, no musíme ich zahnať.

Keď plány menia okolnosti

S myšlienkami na obed utekáme s kolegyňou na ďalšiu tlačovú konferenciu so slovenskými tvorcami filmu Šťastný nový rok. Omylom sme nastúpili na autobus, ktorý začal obchádzať celé centrum Karlových Varov. Bolo jasné, že nestíhame.

Na miesto konania sme meškali 7 minút, ale nikde nikoho nebolo. Po pár slovách s personálom zistíme, že tlačovka bola spojená s krstom knihy a skončila dávno predtým, ako mala začať. Aspoň, že sme nemali dohodnutý žiaden výstup do médií. Niektorí tvorcovia našťastie zostali na pohostení a tak sme stihli zazrieť pár osobností Česka a Slovenska.

Prechádzky krížom krážom

Prišli sme autobusom, ale späť ideme pešo. Rozpálené dlaždice zospodu a pražiace slnko zvrchu nám pripomenuli, že treba dodržiavať pitný režim. Po ceste sme objavili stánok s českou herečkou Aňou Geislerovou, ktorá práve mala autogramiádu spojenú s rozhovorom. Pár rýchlych cvakov a ideme ďalej.

Nesledujúci cieľ je sa rýchlo naobedovať, aj keď už bolo pomaly pol šiestej večer. Konečne…

Záver dňa

Po spracovaní všetkého materiálu sme zistili, že film, ktorý predstavujú Julianne Moore a jej manžel Bart FreundilchOtisky prstů – sa nachádza o 2 km inde, ako sme si pôvodne mysleli. Zisťujeme, že máme pol hodinu na presun.

Rýchlym krokom prichádzame pred Mestské divadlo, kde nás zastavila SBS-ka. Príchod tvorcov opäť spôsobil ošiaľ, a to až taký, že jedna žena to nezvládla a odpadla.

Julianne Moore a Bart Frenudlich s ich dcérou a priateľmi pozerali spomenutý film spolu s nami. Predtým ho pár slovami opísali vlastnými slovami, pričom tak isto spomenuli aj svoj vzťah, pretože Bart na ňom pracoval ako režisér a scenárista a Julianne ako herečka. Tento film ich dal nakoniec dokopy.

Kým sa dostaneme na ubytovanie je jedna hodina ráno. Ani neviem, ako som zaspala… do 5 sekúnd. Tu sa mi to však darí každý večer!

Ďalší blízky pohľad na najväčšiu filmovú udalosť v strednej a východnej Európe nájdeš na tomto odkaze.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -