Filmy

Leonardo DiCaprio stvárni Leonarda da Vinci v novom životopisnom filme!

Leonardo DiCaprio stvárni Leonarda da Vinci

Životopisné filmy boli od zrodu kinematografie zaujímavými snímkami, ktoré sú často hodné Oscara. Aktuálne nás čaká veľa biografických filmov, Rami Malek stvárni Freddieho Mercuryho, Gary Oldman si zahrá Winstona Churchilla alebo Benedict Cumberbatch Thomasa Edisona. Jedno legendárne meno však stále čaká na svoj debut na strieborných plátnach. Ikonický maliar a vynálezca, Leonardo da Vinci. Práve o ňom už o pár mesiacov vyjde kniha, ktorú napísal Walter Isaacson, ktorý má na konte aj biografiu o Steve Jobsovi alebo Albertovi Einsteinovi. Táto kniha sa ešte ani nestihla dostať do kníhkupectiev, a dve veľké filmové štúdia už bojovali o práva adaptovať ju na plátna.

Portál Variety potvrdil, že peňažnú vojnu medzi Paramount Pictures a Universalom vyhral práve Paramount – zaplatil za práva na knihu naozaj mastnú sumu. A kto iný by si mal da Vinciho zahrať, než oscarový herec, ktorý po tejto role prahne už dlhé roky? Presne tak, Leonardo DiCaprio stvárni Leonarda Da Vinci v novej biografickej snímke! Je však známe, že pre film bude aj producentom. Už teraz sa dá predpokladať, že film bude naozaj úspešným, rovnako ako aj iné Isaacsonove knihy v obrazovej podobe. Michael Fassbender si zahral Steve-a Jobsa a Geoffrey Rush zas Alberta Einsteina v seriáli Genius.

Žeby vyzeral nejak takto?

Žeby vyzeral nejak takto?, Zdroj: punditfromanotherplanet.files.wordpress.com

Ako dostal DiCaprio svoje meno?

V spojení s týmto filmom je zaujímavé, ako vlastne DiCaprio dostal svoje meno. Mohli ste sa to dočítať napríklad v našom článku s faktami práve o Leovi. Keď bol ešte len v brušku a jeho mama sa práve pozerala na obraz Mona Lízy od Leonarda da Vinciho, kopol ju tak silno, že mu dala meno Leonardo. Rola da Vinciho je mu teda už od narodenia súdená!

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár