DiCaprio musí vrátiť svojho Oscara! Ako je spojený s vyšetrovaním podvodu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Všetci si určite dobre pamätáte na čas, kedy bol Leonardo DiCaprio hviezdou internetu. Nielen však kvôli svojmu hereckému talentu. Pred svojou zaslúženou výhrou na Odovzdávaní Cien Akadémie bol Leo nominovaný 5-krát. Raz za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, trikrát za Najlepšieho herca a raz za producenta. Jeho fanúšikovia si popritom mysleli, že mnohokrát viac ho prehliadli. Po výhre v roku 2016 za film The Revenant však musí vrátiť sošku Oscara – avšak, nie je to tak jednoduché, ako to znie!

Revenant
Zdroj: lampart.sk

Leonardo DiCaprio musí vrátiť Oscara!

Ako sa totižto ukazuje, Leo vlastní aj iného Oscara. Teda okrem toho svojho. Túto sošku v roku 1954 vyhral Marlon Brando za svoju úlohu vo filme On The Waterfront (V přístavu). Podľa správ od portálu MSN ju DiCaprio získal ako dar od finančníka z Malajzie menom Jho Low. Ten je momentálne obvinený z podvodu voči investičnému fondu. DiCaprio od obvineného muža počas rokov nedostal len sošku Oscara, ale napríklad aj obraz maliara Pabla Picassa a iné dielo maliara Jean-Michel Basquiata.

Brandov pôvodný Oscar sa záhadne stratil z jeho domu v Hollywoode, pričom Jho Low k nemu neskôr prišiel cez dílera filmových spomienkových predmetov. Zaplatil zaň 600 000 dolárov. Ide o háklivú tému, pričom ľudia diskutujú nielen o vysokej cene takéhoto predmetu, ale aj o etike predaja zmiznutého Oscara a DiCapria, ktorý dar prijal. Teraz ho však musí odovzdať, kvôli vyšterovaniu Lowa. Po konci vyšetrovania sa soška vráti späť do vlastníctva Akadémie. To však ešte nejaký ten čas potrvá.

Zdroj: thehollywoodreporter.com

DiCaprio však nie je jedinou celebritou, ktorej Jho Low dával dary. Nekalý finančník mal totižto slabosť na viacero známych osobností. Raz kúpil extravagantné piano z čistého akrylu značky Crystal Music Company a následne ho daroval modelke Mirande Kerr. Samozrejme, ako DiCaprio, aj ona svoj darček od Lowa musí vrátiť kvôli vyšetrovaniu.

Čo vravíte na to, že kopa známych celebrít dostávala drahé dary od finančného podvodníka, ktorý je na úteku v Číne? Znamená to, že s ním boli do niečoho zapletení? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, nytimes.com, msn.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -