Úchvatný Netflix film s nomináciou na Oscara si teraz pozriete zadarmo na YouTube

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Film nominovaný na Oscara si pozriete zadarmo na YouTube

Netflix učinil nemysliteľný krok. Ich uznávaný nový film Nimona, ktorý získal aj nomináciu na Oscara, si už teraz môžete pozrieť online. Avšak nie len cez ich streamovaciu službu. Spoločnosť tento snímok totiž v plnej dĺžke vydala priamo na YouTube, kde je voľne dostupný pre všetkých divákov na svete. Odkaz na zhliadnutie filmu nájdete nižšie v článku.

Príbeh Nimony poníma o rytierovi vo futuristickom stredovekom svete, ktorého obvinia zo zločinu, ktorý nespáchal. Ako to zvládne zariadiť len osud, jediný, kto vie dokázať jeho nevinu je Nimona – zlomyseľná tínedžerka, ktorej zdanie klame. V skutočnosti je to totiž stvorenie, ktoré dokáže meniť svoju podobu. Samotný obvinený rytier pritom kedysi sľuboval, že ju zničí, no teraz sa bude musieť spoľahnúť na jej pomoc.

Snímka zaujala kritikov po celom svete

Akčný a dobrodružný príbeh okrem deja zaujal aj unikátnym a prepracovaným vizuálom, ktorý v istých scénach pripomína cyberpunk, ale so stredovekým šmrncom. Takmer okamžite po vydaní ohúril väčšinu kritikov, aktuálne má na portáli Rotten Tomatoes skóre 93 % zo 100 recenzií. Priemerné divácke skóre je 91 %. Hodnotiaci na IMDb sú o niečo kritickejší, filmu tu udelili 7,5/10 bodov.

nimona
Zdroj: TMDB

Štýlový animák Nimona sa páči aj československým divákom, na portáli CSFD má pomerne pozitívne recenzie a 73-percentné hodnotenie.

Diváci na Nimone vyzdvihujú primárne kvalitné spracovanie známeho web-komiksového príbehu ND Stephensona, ktorý má veľké množstvo skalných fanúšikov. Diváci vo filme taktiež radi vidia inkluzívne prvky. Netlix sa nezľakol naplno načať tematiku queer osobností a prichádza s pozitívnymi posolstvami o slobode a individuálnych rozhodnutiach každého z nás.

„Hyperaktivní hlavní hrdinku si snad ani nejde nezamilovat, futuristicky středověký svět, ve kterém se příběh odehrává, vypadá naprosto fantasticky, animace je originální a krásná (všechny ty kovové odlesky)… A když dojde na emoce, neříkejte mi, že někdo zůstane chladný. To nejde. Sto bodů pro Netflix,“ vyzdvihuje Nimonu používateľ CSFD s nickom D.Moore.

Nimona obdržala aj nomináciu na Oscara

Z týchto dôvodom Nimona zaujala aj Akadémiu, ktorá jej udelila nomináciu na Oscara za Najlepší animovaný film. Na samotnom odovzdávaní ocenení to však nebude mať ľahké. Farebný príbeh od Netflixu totiž bude bojovať o zlatú sošku s kvalitnými animákmi ako Chlapec a volavka, Elementy, Robot Dreams a Spider-Man: Cez paralelné svety.

Nevieme síce, či sa Nimone podarí získať Oscara. V jednom však už teraz má navrch nad ostatnými nominovanými filmami. Ako jediná je zadarmo dostupná k zhliadnutiu na YouTube. Celý film si môžete pozrieť tu:

Videli ste už film Nimona? Dáte mu teraz šancu, keď je voľne dostupný na YouTube? Myslíte, že má šancu na zisk zlatej sošky? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -