Enormný záujem a prepisovanie rekordov. Nástupca Bratstva neohrozených spôsobil ošiaľ

Nenechajte si ujsť

Apple TV+ slávi veľký hit

Streamovacia služba Apple TV+ sa môže pochváliť ďalším veľkým hitom. Po minuloročnej sci-fi novinke Silo teraz medzi divákmi silne rezonuje titul z druhej svetovej vojny a duchovný nástupca seriálov Bratstvo neohrozených a Pacifik Masters of the Air. Ako informuje Variety, predplatitelia služby o ambiciózny historický seriál prejavujú rekordný záujem. Miniséria sa totiž stala najsledovanejšou novinkou v histórii Apple TV+.

Služba približuje, že sledovanosť Apple TV+ sa po príchode Masters of the Air vo svete zvýšila až o 65 %. Vo všetkých 100 krajinách, kde platforma pôsobí, zároveň zaznamenala dvojciferný rast. Konkrétne čísla platforma nepribližuje, nie je teda jasné, koľko divákov si Masters of the Air vlastne zaplo. Rovnako nevieme ani to, aký rekord vojnový seriál vlastne prekonal.

Austin Butler a Callum Turner; Zdroj: Apple TV+

Apple TV+, podobne ako ďalšie streamovacie služby, detailné štatistiky nezverejňujú a nechávajú si ich pre seba. Následne si vyberajú, s ktorými úspechmi sa s verejnosťou podelia. Práve podobná netransparentnosť stramovacích služieb vo veľkom prispela aj k minuloročným štrajkom hercov a scenáristov. Tí, okrem iných, bojovali aj za lepšie ohodnotenie na projektoch streamovacích platformách.

Je fajn, za predchodcom ale zaostáva

Masters of the Air sa na Apple TV+ ešte neskončil, seriál zatiaľ odvysielal šesť zo svojich epizód. Finále minisérie je naplánované na 15. marca. Za novinkou opäť stojí trojica producentov Tom Hanks, Steven Spielberg a Gary Goetzman, ktorí pre HBO nakrútili oceňované seriály Bratstvo neohrozených a Pacifik.HBO chcelo pôvodne natočiť aj Masters of the Air, astronomické náklady však službu od projektu odradili.

Skočila po ňom služba Apple TV+, ktorá s peniazmi vďaka úspechom materskej spoločnosti nemá núdzu. Vysoká investícia, ktorá má presahovať až 300 miliónov dolárov, sa Apple TV+ teda vyplatila. Všeobecným konsenzom ale je, že aj napriek pôsobivému vizuálu a historickej autentickosti Masters of the Air po stránke postáv i príbehu za legendárnym Bratstvom neohrozených zaostávajú.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -