Ako obyčajný amatér z Redditu porazil Wall Street. Komédia podľa skutočného príbehu dorazila do kín

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Lúzri z Wall Street práve v kinách

Uznávaný režisér Craig Gillespie (Ja, Tonya; Cruella) svojou novou komediálnou drámou Lúzri z Wall Street rozširuje zoznam top filmov o šialených príbehoch z finančníckeho sveta. Ak ste sa bavili na Stávke na neistotu či Vlkovi z Wall Street, tento chcete určite vidieť tiež.

Práve teraz idú do kín Lúzri z Wall Street – klasický súboj Dávida s Goliášom, okorenený miliardami dolárov a riadnou dávkou sarkazmu, podľa skutočnej udalosti. Zabudnite na nudné lekcie o peniazoch a investovaní, nečakajte morálne poučky, je to v prvom rade neodolateľne drzá zábava s famóznymi hereckými výkonmi.

Keitha Gilla, obyčajného týpka s nickom Roaring Kitty, od ktorého sa celý ošiaľ na sociálnych sieťach a burze začal, hrá skvelý Paul Dano. Mimochodom, vedeli ste, že z otcovej strany má slovenské korene? Paul si v rámci prípravy napozeral hodiny YouTube videí ozajstného Keitha: „Roaring Kitty má svoju samurajskú čelenku, mačacie tričká, je celkom a bez hanby svoj, na nič sa nehrá. Nedivím sa, že oslovil toľkých ľudí a doslova naštartoval masové hnutie, hoci o to mu vôbec nešlo.“

Na opačnej strane stojí manažér hedžového fondu Gabe Plotkin, ktorého hrá Seth Rogen, aj u nás známy skôr ako komik než záporák. Každopádne je zaujímavé sledovať, ako vyznieva postava, ktorá by sa nám inak od začiatku bridila, ak ju poľudští sympatický a obľúbený herec.

Autori film predstavili na tohtoročnom Torontskom filmovom festivale a už teraz žne nadšené recenzie od kritikov (85 % na Rotten Tomatoes).

Synopsa

Komediálna dráma o tom, ako vyd*bať s miliardármi, inšpirovaná skutočnými udalosťami. V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov, aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street, ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu, prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho, čo im podľa nich právom patrí, sa tak ľahko nevzdajú.

Komediálna dráma Lúzri z Wall Street prinesie správnu dávku drzo zábavného adrenalínu do jesenných kín od 5. 10. 2023, príďte sa pozrieť.

Zdroj: TS Itafilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -