v

Mad Max vyzerá dychberúco aj bez CGI!

Tom Hardy ako Max vo filme Mad Max: Fury Road
Tom Hardy ako Max vo filme Mad Max: Fury Road, Zdroj: youtube.com

Už je tomu viac než rok, čo sa do kín dostavil film Mad Max: Fury Road. Tento film zožal obrovský úspech, a to sa prejavilo aj na Oscaroch. Je to priam neuveriteľné, ale Šialený Max vyhral až 6 oscarov! Pokiaľ si myslíte, že Mad Max bol plný špeciálnych efektov, CGI a zeleného plátna, ste na omyle! Tento snímok vyzerá dychberúco aj bez nich!

Ako vyzerá Mad Max bez CGI?

Ako môžete vidieť, video ukazuje najlepšie scény z filmu práve bez CGI. Vo filme bolo použitých čo najviac praktických efektov, aby sa CGI obmedzilo. Všetky výbuchy, zničenia áut, plameňomety a hádzanie bômb z motoriek. To všetko sú praktické efekty, ktoré snímku pridali viac autentickosti. Práve toto je to, čo urobilo tento moderný blockbuster odlišným od ostatných.

Aby sme si neklamali, vo filme sa CGI samozrejme nachádza. Bez neho by bolo nemožné vytvoriť epický, post-apokalyptický film ako práve Mad Max. Vizuálne efekty v tomto filme však len dopĺňajú tie praktické, takže nič vo filme nebolo vytvorené čisto len s CGI.

Pre porovnanie si môžete pozrieť jednu z najlepších scén z filmu. Táto je už však s pridaným CGI. Ako môžete vidieť, prevládajú efekty praktické. CGI bolo iba takým korením, ktoré dochutí film k tomu aby bol bezchybný. Všetky výbuchy, prevrátenia a zničenia áut sú reálne.

Čo si o článku myslíte?

Napísal Adam Martiš

Ujo si zo mňa robí srandu a podpichuje ma, pretože stále chodím do kina a pozerám filmy - Že prečo radšej nehrávam futbal. Nuž, filmy a seriály sú pre mňa tak ako záľubou, tak aj oddychom.

Roky v redakcií

Pridaj komentár