Aký bude ďalší film od režisérky slovenskej snímky Únos, Mariany Čengel Solčanskej?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Čo si pre nás pripravuje naša momentálne najlepšia filmová režisérka, Mariana Čengel Solčanská?

Ak ste v poslednej dobe zapli telku, alebo aspoň prečítali pár správ, dobre viete, že najnovšie dielo od Mariany Čengel Solčanskej v našej krajine vytvorilo menší rozruch. Jej film Únos sa stal pomerne revolučným filmom a to nie len z pohľadu politickej situácie. Veľmi si ho pochvaľujú aj kritici no a dokonca aj obyčajní diváci. Čo si pre nás teda Mariana Čengel Solčanská chystá tento krát?

V rozhovore pre RTVS prezradila, že momentálne pracuje na filme o česko-slovenskom hrdinovi a letcovi, Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Potvrdila aj to, že scenár k filmu si píše sama a vraj už ho má hotový. Otázka padla aj na dátum vydania filmu. Režisérka odpovedala, že by film rada uviedla v roku 2019, čo bude sté výročie Štefánikovej smrti.

Režisérka Mariana Čengel Solčanská na premiére filmu Únos; Zdroj: kultura.pravda.sk
Režisérka Mariana Čengel Solčanská na premiére filmu Únos; Zdroj: kultura.pravda.sk

Musíme uznať, že tvorenie filmu o Štefánikovi bude na slovenské pomery veľmi náročné a určite bude vyžadovať aj trošku viac peňazí. My jej samozrejme pri tvorbe tohoto diela držíme palce a želáme všetko dobré. Sme radi, že česká (Masaryk) aj slovenská (Únos) kinematografia momentálne zažíva svoje obdobie vykúpenia, a že sa štúdiá neboja na trh prichádzať s takýmito veľkými príbehmi, za ktoré sa ani vo svete nemusia hanbiť!

Páčil sa vám Únos? Tešíte sa na film o Štefánikovi? Vaše názory nám píšte do komentárov.

ZDROJrtvs

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -