38-ročné čakanie končí. Slováci práve dostali trailer na novú Perinbabu s dátumom premiéry

Nenechajte si ujsť

 

38-ročné čakanie sa končí. Prichádza nová Perinbaba-

Vo sne smieme i to, na čo v skutočnosti nemáme odvahu. Týmito slovami sa začína oficiálny trailer vianočnej rozprávky Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety. Pri príležitosti blížiacej sa premiéry ho tvorcovia zverejňujú spolu s plagátom a novými informáciami.

Po viac ako 38 rokoch sa zázraky a kúzla vracajú do životov malých a veľkých v podobe záverečného filmového veľdiela legendárneho slovenského režiséra a scenáristu Juraja Jakubiska. Rodený východniar sa so svojimi fanúšikmi rozlúči tak, ako mu to bolo blízke.

„Filmová rozprávka Perinbaba a dva svety je Jurajkova zhmotnená bohatá fantázia. Veril, že si diváci v kinách pri jej pozeraní oddýchnu, vrátia sa do detstva a opäť uveria v zázraky, lásku a dobro. Popravde, všetci to teraz potrebujeme,“ hovorí producentka Deana Jakubisková, ktorá prednedávnom odhalila na poctu svojho manžela pamätnú dlaždicu na Filmovom chodníku slávy pred bratislavským Divadlom P. O. Hviezdoslava.

Jakubiskov jedinečný pohľad na svet sa prenesie aj do Perinbaby

Držiteľ mnohých medzinárodných a domácich filmových cien, významných ocenení za celoživotnú tvorbu, prínos do kinematografie, nositeľ titulu najlepší slovenský filmový režisér XX. storočia… Juraj Jakubisko, nemal rád rozprávky, v ktorých hlavný hrdina sedí celý čas za pecou, a potom strčí každého do vrecka.

„Deti by mali mať vzory v ľuďoch, ktorí cieľavedome a vlastným pričinením dosiahnu svoje šťastie. Môj Lukáš, syn Alžbetky a Jakuba, ktorý sa vyberie do sveta hľadať šťastie a lásku, je akčná postava, ktorá na svojej púti zažíva príbeh plný nebezpečenstiev, ale aj neskutočne krásnych situácií a priateľstva, cez ktoré dosiahne svoj vytúžený cieľ,“ vysvetlil pred začatím nakrúcania a svoje režisérske plány aj naplnil.

Filmový Lukáš vďaka svojej vynaliezavosti, mladíckej neohrozenosti a zručnosti už čoskoro nájde spôsob, ako sa vo svete nestratiť. S tým mu bude pomáhať štvornohý priateľ, psík Ucho, ktorý sa k nemu cestou pripojí. Poznanie, ktoré Lukáš získa počas svojho putovania, mu nakoniec pomôže získať lásku, o ktorej sníval a nájsť miesto, kde sa jeho neskutočný sen stane skutočnosťou.

Do hlavnej úlohy Lukáša obsadil režisér mladého slovenského herca a influencera Lukáša Frlajsa, jeho partnerku stvárni očarujúca baletka Valéria Frištik. V ďalších postavách diváci uvidia, Andreu Verešovú, Ivana Romančíka, Reného Štúra, Petru Vančíkovú, Ľubomíra Pauloviča, Albína Medúza, Valériu Zawadskú a vo svojej poslednej filmovej role sa tu objaví Dan Nekonečný.

Chýbať nebudú ani nesmrteľné filmové sestry Perinbaba a Zubatá. Zatiaľ čo postavu mladej Zubatej stvárni česká herečka Darija Pavlovičová, jej starú podobu v podaní Valerie Kaplanovej i nezabudnuteľnú Giuliettu Masinovú vráti na plátna kín počítačová technológia a náročná postprodukcia.

Na realizácii filmu sa podieľal vyše 100-členný štáb filmárov a viac ako 300 komparzistov. Nakrúcalo sa v prekrásnych lokalitách slovenskej i českej  prírody, kde režisér našiel všetko, čo potreboval.

Hudbu k filmu zložili známi českí skladatelia Ondřej SoukupJan Jirásek. Vo filme zaznejú aj motívy z Perinbaba od Petra Hapku. Za kamerou stáli dvorní kameramani Juraja Jakubiska Ján ĎurišF. A. Brabec.

Magický príbeh Perinbaba a dva svety vznikol v produkcii spoločností J&J Jakubisko Film Europe v koprodukcii s TV JOJŠtúdiom 727. Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom, a. s., a Štátnym fondom kinematografie. Do slovenských kín ho 7. decembra 2023 uvedie distribučná spoločnosť BONTONFILM.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -