Martin Freeman si zahrá vo folkovom horore Queen of Bones

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Martin Freeman v horore Queen of Bones

Britský herec, ktorého môžeme poznať ako Bilba z trilógie Hobita, Watsona zo Sherlocka alebo Evereta Rossa z Marvel filmov sa objaví v horore. Martin Freeman si zahrá vo filme Queen of Bones. Doplnia ho dve rastúce detské herecké hviezdy.

Jednou je Julia Butters, ktorú sme mohli nedávno vidieť v akčnom filme The Gray Man. Je bratom, dvojčaťom, bude Jacob Tremblay, ktorého môžeme poznať z iného hororu – Doktor Spánok. Okrem toho je divákom známy aj z drámy Obyčajná tvár. Z hereckého obsadenia je ešte známa Taylor Schilling (Orange is the New Black alebo Potomok).

julia butters jacob tremblay
Zdroj: thejjreport.com

Deti vdovca nájdu prastarú knihu

Príbeh nás zavedie do Oregonu v roku 1931, kde sa odvodený Malcolm (Freeman) živí ako výrobca huslí. Jeho dve deti raz pri hraní nájdu na povale starú knihu islandských kúziel. Začínajú tušiť, že za smrť ich mamy môžu temné sily, ktoré sa nachádzajú v okolitých lesoch. Vyhľadajú priateľku ich otca Idu (Schilling), aby im odhaľovala pravdu.

Kombinácia viacerých prvkov vo filme vyzerá ako zaujímavý príbeh. To sľubuje aj jeho režisér, ktorý v prehlásení povedal, že divákov navnadia drámou z čias veľkej hospodárskej krízy, ktorú vystrieda desivý film s folklórnymi motívmi. Touto osobou je Robert Budreau, stojaci za filmami Vyhasnutá hviezda, Štokholmský syndróm alebo Delia’s Gone. 

queen of bones obcasenie režisér
Zdroj: variety.com

Dráma z čias hospodárskej krízy aj folkový horor

Vychádza pri tom zo scenára, ktorý napísal Michael Burgner. Pre neho ide o debut na celovečernom filme, predtým pripravil niekoľko krátkych snímok. Preto vyjadroval svoje nadšenie, že môže pracovať na takomto projekte a hneď so zaujímavými hereckými menami.

Prácu s režisérom si zase pochvaľuje producent William G. Santor. Avšak nielen jeho spoločnosť, ale aj firma Appian Way sa s ním bude podieľať na produkcii filmu. Tá, čo je iste dobrou správou, pre všetkých, ktorých tento projekt zaujal, už začala. Nakrúca sa momentálne v Kanade.

Ako sa vám pozdáva tento folkový horor? Čo hovoríte, že sa aj Martin Freeman pridal k tomuto žánru pre film Queen of Bones? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -