Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

O pár dní začne filmovanie Matrix 4 na Slovensku

- Advertis

Len pár dní po ohrození odloženia premiéry Matrix 4 na rok 2021 kvôli šíriacemu sa koronavírusu, prichádzajú správy, že film sa môže zachrániť práve na Slovensku. Sme hrdí, že vám túto informáciu môžeme priniesť ako jeden z prvých slovenských online portálov, keďže náš redaktor pôsobí v Amerike a poskytol nám najčerstvejšie novinky. Spolu s tým sa objavil aj prvý krátky teaser, ktorý sa internetom šíri ako lavína.

Režiséri Lana Wachovski a brat Lilly Wachovski mohli v roku 1999 za vznik jednej z najúspešnejších a najrevolučnejších akčných sci-fi všetkých čias – série Matrix.

Matrix Keanu Reeves
Zdroj: fandomwire.com

Lane Wachovski k dotočeniu štvrtého filmu chýbalo už iba zopár scén. Šíriaci sa koronavírus ale spôsobil pozastavenie celej produkcie. Režisérka sa snažila vybaviť aspoň ako také povolenie, ale na celom území USA dostala zákaz točenia. Na pomoc sa preto obrátila k Európe. Keď už strácala nádej a zmierila sa s odložením filmovania na neurčito, vtedy jej brat Lilly povedal o Slovensku.

Z pekla šťastie

Všetko sa to stalo hrozne rýchlo a doteraz nechápe, ako sa to vlastne podarilo. Po odmietnutí od ukrajinského premiéra sa mu ozvala vláda našej republiky s otvoreným náručím. Lana Wachovski neskrývala nadšenie: „Nikdy som o Slovinsku nič nepočula. Ako som ale zistila, je to veľmi krásna krajina a hlavne so svojím malým počtom nakazených bola ideálnom lokalitou pre dotočenie nášho filmu. Budeme tomuto národu do smrti zaviazaní.

Dodala taktiež ale aj to, že Slovensko bola jediná krajina na svete, ktorá jej povolila prekročiť hranice v týchto ťažkých časoch. Režisérka v rozhovore odhalila, že by sa malo jednať o distopickú budúcnosť Matrixu, kde Slovensko najlepšie zapadá do jej vizuálnych plánov. Viac prezradiť z deja nechcela.

Bratislava Matrix 4 na Slovensku
Zdroj: forbes.sk

Celý štáb by má priletieť súkromným lietadlom v polovici apríla. Spomínaná je hlavne lokalita v okolí vyhliadkovej veže UFO v Bratislave. Tiež je uvedených pár dotáčok v Banskej Bystrici, o ktorých sa ale konkrétne nič nevie. Natáčanie by u nás malo trvať približne dva týždne.

Wachovski o otázke, či sa neboja možného nakazenia koronavírusom, ako aj jeho nebezpečného šírenia: ,,Bojíme sa. Samozrejme. Ale my máme so sebou Keanu (Reevesa). Ten chlap je úžasný. *smiech* Spomínal mi, že pri čítaní scenára nepretržite šije rúška. Má v úmysle ich rozdávať všetkým ľudom, ktorých na Slovinsku stretne. Filmovať budeme iba v exteriéroch. Pod čistým vzduchom,“ Režisérka pokračuje.

Keanu Reeves The Matrix 4
Zdroj: digitaltrends.com

Z domu si všetci berieme nepriepustné latexové obleky, ktoré nás budú chrániť počas prestávok, ako aj za kamerou. Všetci herci majú v zmluve dopovania vitamínmi. Budú v pohode. Veľmi nás teší pristupovanie slovinskej vláde k šíriacej sa epidémii. Mali by byť za vzorom celému svetu. Týmto gestom, našim príchodom, chceme spopulárniť toto vzorové správanie občanov aj medzi ostatné štáty, ktoré s obmedzeniami šetria.

Vedia o tom aj najvyššie orgány

Vláda slovenskej republiky sa k situácii ešte oficiálne nevyjadrila. Minister kultúry ale na svojom facebookovom účte zverejnil krátky rým, ktorý po ale 5 minútach ihneď zmazal. Dovtedy už stihol nazbierať niekoľko stoviek likeov. – „Občania, zatiaľ sa z domu nevychádza. Ale nebojte, o pár dní k nám Neo z Matrixu prichádza.

Matovič
Zdroj: konzervativnyweb.sk

Nevieme presne povedať, čo chcel s touto nepodarenou básničkou vyjadriť, ale pravdepodobne iba vyjadruje jeho radosť z návštevy tohto slávneho štábu. Premiér Matovič zase na dnešnej tlačovke na otázku novinára, ako zažehnať blížiacu sa ekonomickú krízu, tajuplne odpovedal: „Všetci žijeme v neznámom programe vymysleným niekým iným. Mám pre Vás radu. Naučte sa programovať. Aj tak ako mi bolo povedané, sa ľudia doma iba nudia.“

Aj tvoj starký má šancu hrať v Matrix 4

V oficiálnych spisoch Warner Bros. je uvedené, že produkcia bude zháňať veľký masový komparz na davové scény. Natáčanie zahrňuje Most SNP. Malo by sa jednať o niekoľko postarších ľudí od 60-80 rokov. Pre každého z komparzu bude vybavený katering, ktorý sa bude skladať z koblíh a slaných praclíkov.

Matrix
Zdroj: highsnobiety.com

Odôvodňujú to na staršie ročníky, ktoré môžu mať problémy s prežúvaním. Oznam o nábore do komparzu by mal byť o niekoľko dní zverejnený na oficiálnej stránke ministerstva.

Vieme, že občania sú zavretí v domoch kvôli karanténe. Týmto by som ich chcel ale všetkých vyzvať, aby sa spojili. Doslova. Prídete nás podporiť a môžete si zahrať v novom Matrix filme. Tešíme sa na Vás,“  dodáva hovorca Warner Bros.

Lana Wachovski Matrix 4 na Slovensku
Režisérkine prefarbené vlasy na počesť našej republiky, Zdroj: etonline.com

Teaser je online

Na internete sa tiež už objavil aj krátky teaser, ktorý má byť venovaný čisto občanom Slovenskej republiky. Nič zo zápletky nám ale zatiaľ neodhaľuje. Lana Wachovski: ,,Chceme ešte raz hrozne poďakovať tejto východoeurópskej krajinke. *kašeľ* Zachránila náš film a my zachránime našim filmom jej ekonomiku.“ Krátky teaser by mal byť nasadený do každej televízie v bratislavskom kraji, vo vysielaní večerných televíznych novín.

O pár dní sa tak v našej krajine môžeme tešiť na také hviezdy ako Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss alebo Neil Patrick Harris. Matrix 4 na Slovensku si budú pamätať ešte dlhé generácie ľudí po nás. Táto novinka z filmového sveta môže potešiť nejedného občana, ktorému už v uzavretom priestore domu chýba socializácia s ostatnými a prichádza o zdravý rozum.

Môžete sa s nami v komentároch podeliť o to, o čo prichádzate v dnešných dňoch vy. 

Ak ste si až teraz uvedomili, že je dnes 1. apríl, tak vám gratulujem. Päť minút vášho života strávených pri tomto článku sa vám už nikdy nevráti.

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť