Mercedes-Benz a dizajnér Virgil Abloh oznámili spoluprácu spojenú s modelom G-Class

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mercedes-Benz a Virgil Abloh spájajú sily

Svety umenia, módy a automobilov sa už čoskoro spoja. Nemecká automobilka Mercedes-Benz oznámila spoluprácu s dizajnérom Virgilom Ablohom, ktorý je aktuálne jedným z najväčších mien pouličnej a dizajnérskej módy. Do povedomia sa dostal vlastnou značkou Off-White, aktuálne pôsobí ako umelecký vedúci pre Louis Vuitton.

Mercedes-Benz a Virgil Abloh
Zdroj: mercedes-benz.com

Ich spoločná kolaborácia nesie názov „Project Geländewagen“ a automobilka tvrdí, že ide o prvý projekt svojho druhu. Na úzkej spolupráci sa bude Abloh podieľať s Gordenom Wagenerom, výkonným riaditeľom dizajnu pre Daimler AG. Z tejto spolupráce vzíde „unikátne umelecké dielo“ vytvorené z ikonického SUV modelu G-Class. Ten minulý rok oslavoval jubilejné 40. výročie.

Mercedes-Benz
Projekt z roku 2018; Zdroj: blog.dupontregistry.com

Celý projekt je akousi dobročinnou činnosťou pre pomoc kreatívnym priemyslom počas aktuálnej globálnej situácie. Práve preto bude replika tohto jedinečného umeleckého diela, jediná svojho druhu, predaná v aukcii. Výťažok bude darovaný zatiaľ neoznámenej charite, ktorá podporuje umenie. Viac sa dozvieme 8. septembra, kedy bude dielo digitálne predstavené celému svetu.

Ste zvedaví na výsledok tejto spolupráce? Veríme, že Mercedes-Benz a Virgil Abloh prinesú niečo unikátne.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -