Mesiac, aký sme dávno nezažili. V novembri príde 11 geniálnych filmov a seriálov

Nenechajte si ujsť

The Killer

Dátum premiéry: 10. november

Kde ho nájdete: Netflix

Z kriminálneho trileru The Killer môže byť veľké prekvapenie tejto jesene. Neo-noirovú novinku režíroval David Fincher a o scenár sa postaral Andrew Kevin Walker. Z rovnakej spolupráce v roku 1995 vzišiel legendárny filmový počin Sedem, očakávania od novinky Neflixu sú preto právom vysoké.

Film je je adaptáciou francúzskeho komiksu rovnakého názvu, ktorý napísal Alexis „Matz“ Nolent a ilustroval Luc Jacamon. Hlavnou hereckou hviezdou je Michael Fassbender, ktorý tu stvárni chladnokrvného profesionálneho zabijaka, ktorý sa utrhol z reťaze. Fassbender sa nebude musieť popasovať len so svojimi prenasledovateľmi, ale predovšetkým s vlastnými vnútornými démonmi.

The Killer si už odkrútil premiéru počas 80. ročníka filmového festivalu v Benátkach. Zaznamenal tu 6-minútový standing ovation, napriek tomu sa odborná obec na verdikte nevie zhodnúť. Na jednej strane má Fincherova novinka vynikať temnou atmosférou, komplexným charakterom hlavného hrdinu i napínavou akciou, na druhej strane filmu v prvých reakciách vyčítajú plytký a predvídateľný príbeh, ktorý je až príliš konvenčný a do žánru nevnáša takmer žiadnu inováciu.

The Crown

Dátum premiéry: 16. november

Kde ho nájdete: Netflix

Milovaný seriál o britskej kráľovskej rodine sa blíži do svojho finále. Nové časti opäť pokryjú najznámejšie politické i súkromné výzvy Alžbety II. a jej rodiny, pričom k jednoznačným vrcholom bude patriť smrť princeznej Diany. Práve príbeh okolo Diany bude tvoriť hlavnú líniu prvých štyroch častí, ktoré na Netflix prídu 16. novembra.

Druhá časť finálnej série bude uvedená o mesiac neskôr – 14. decembra a pozostávať bude zo 6 epizód. Tie budú ohliadnutím sa za vládnutím kráľovnej, ale dočkáme sa aj svadobných zvonov, ktoré zaznejú pre Charlesa a Camilu (Olivia Williams). Budeme svedkami aj začínajúcej romance na univerzite medzi princom Williamom a Kate Middleton. Stvárnia ich mladí, takmer začínajúci herci Ed McVey a Meg Bellamy.

Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

Dátum premiéry: 16. november

Kde ho nájdete: kino

Obľúbená séria Hry o život sa 8 rokov po poslednom filme vracia v novom príbehu. Zasadený bude 64 rokov pred udalosťami hlavnej filmovej série a zameria sa na novú hrdinku Lucy Gray Baird počas 10. ročníka Hier o život. Z ústredných postáv budí pozornosť predovšetkým mladý Coriolanus Snow, ktorý bude v novom filme mať iba 18 rokov a predstavuje poslednú nádej pre záchranu svojej chradnúcej rodovej línie i jej postavení v Kapitole.

Mladý a nemenej ambiciózny Snow bude priradený ako mentor k hlavnej hrdinke a aj keď spočiatku nie je svojou zverenkyňou nadšený, objaví v nej potenciál, ktorý sa rozhodne využiť vo vlastný prospech. Réžie sa aj po štvrtýkrát chopí 52-ročný rakúsky režisér Francis Lawrence, ktorý sa s výnimkou úvodného filmu postaral o všetky filmy série. Očakávať preto môžete rovnaký zážitok ako z predošlých filmov, aj keď s novými hereckými tvárami.

Monarch: Legacy of Monsters

Dátum premiéry: 17. november

Kde ho nájdete: Apple TV+

Štúdio Legendary už o pár dní rozšíri svoju multimediálnu franšízu a fiktívny svet MonsterVerse o nový projekt. Práve tu sa spájajú najznámejší Titáni kinematografie ako Godzilla alebo King Kong. Práva na seriálovú adaptáciu získala streamovacia služba Apple TV+, ktorá v novembri odštartuje cestu modernej Godzilly aj na malej obrazovke.

Seriál o japonskom atómovom jašterovi spracuje udalosti po epickej bitke Godzilly s Titánmi, ktorá zrovnala San Francisco so zemou. Ľudia zisťujú, že monštrá sú skutočné a v tieňoch stojí tajná organizácia Monarch, ktorú diváci spoznali ešte v pôvodnej snímke Godzilla (2014). Odkaz monštier sa bude odohrávať v rozmedzí mnohých rokov a časových línií, uvidíme hneď niekoľko období života amerického dôstojníka Lee Shawa. Jeho mladšiu verziu stvárni Wyatt Russell, o roky neskôr preberie úlohu známejší Kurt Russell. Zaujímavosťou je, že Kurt a Wyatt sú v skutočnom živote otcom a synom.

Squid Game: The Challenge

Dátum premiéry: 22. november

Kde ho nájdete: Netflix

Najsledovanejší seriál v histórii Netflixu dostane spin-off v podobe súťažnej reality show, a nie len tak hocijakej. Squid Game: The Challenge bude unikátom hneď v dvoch oblastiach – s celkovým počtom súťažiacich pôjde o historicky najväčšiu súťažnú šou, no a do histórie sa tiež zapíše výškou odmeny pre víťaza. Tá bude predstavovať 4,56 milióna dolárov, čo je najväčšia peňažná výhra v histórii.

Súťažiaci sa po vzore hlavného seriálu budú zúčastňovať viacerých známych hier, Netflix však príde aj s vlastnými originálnymi nápadmi. Počas série hier budú konkurenti z celého sveta dohnaní k ich limitom. V novej show budú uzatvárať výhodné spojenectvá, nekompromisné stratégie a nebude chýbať ani zrada v snahe získať viac času. Ukáže sa tak, ako ďaleko sú schopní a ochotní zájsť po výhru.

Napoleon

Dátum premiéry: 23. november

Kde ho nájdete: kino (neskôr Apple TV+)

Ridley Scott – tvorca megahitov ako Gladiátor či Kráľovstvo nebeské, je pripravený opäť zaujať veľkorozpočtovou historickou drámou. Tentokrát si 85-ročný britský rodák vyhliadol život Napoleona, na živote ktorého postavil svoju 158-minútovú novinku. Nečakajte nijaký historický medajlón. Je to moderne nakrútený a spracovaný príbeh o jednej z najkontroverznejších osobností nedávnej histórie.

Scott vo filme panovníka neospevuje, ani nehodnotí jeho činy. V prvom rade nám predstavuje komplikovaného človeka z mäsa a kostí, s vlastnými problémami, pochybnosťami a úspechmi. Bezpochyby sa dotkne aj tých divákov, ktorých dejiny príliš nezaujímajú. Majstrovskému Joaquinovi Phoenixovi v úlohe Bonaparteho neprehliadnuteľne sekunduje Vanessa Kirby (seriál Koruna, Mission Impossible – Odplata) v úlohe cisárovnej Josephine. Ako kontrast k veľkovýpravným bitkám, cez ich vzťah nazeráme podstatne hlbšie do vášní za kamennou vodcovskou fasádou

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -