Mesiac, aký sme dávno nezažili. V novembri príde 11 geniálnych filmov a seriálov

Nenechajte si ujsť

Mimoriadny mesiac pred nami

Záver roka bude na Netflixe a ďalších streamovacích službách mimoriadne nabitý. V kinách štartuje nový film od Marvelu i očakávaná historická dráma Ridleyho Scotta, Netflix sa zasa pochváli adaptáciou oceňovanej knihy z 2. svetovej vojny i hviezdne obsadeným akčným trilerom. Zahanbiť sa však nenechá ani Apple TV+, ktorý vytiahne monštrum z Japonska. Vybrali sme 11 najsľubnejších noviniek v novembri, ktoré by mohli stáť za pozornosť.

All the Lights We Cannot See

Dátum premiéry: 2. november

Kde ho nájdete: Netflix

Netflix sa v novom mesiaci zaskvie viacerými skvelými novinkami, veľké očakávania máme predovšetkým pri historickej minisérii All the Lights We Cannot See. Novinka bude pozostávať zo štyroch dielov, ktoré sľubujú epický príbeh netradičných hrdinov snažiacich sa prežiť hrôzy 2. svetovej vojny. Príbeh sleduje slepé francúzske dievča Marie-Laurie, ktorá spoločne s otcom Danielom a vo vrecku so vzácnym diamanatom uteká z Francúzska pred nemeckým gestapom.

Dvojica spoločne ujde do talianskeho mestečka St. Malo, kde sa stretnú s osirelým mladíkom a nadaným radistom, ktorý bol Hitlerom poverený na ich vystopovanie. Novinka od Netflixu je postavená na rovnomennej oceňovanej knihe, za ktorú získal spisovateľ Anthony Doerr Pulitzerovu cenu. Ak sa seriál kvalitám predlohy priblíži, môžeme sa tešiť na pohlcujúci príbeh z 2. svetovej vojny s komplexnými postavami a netradičným príbehom.

Frasier

Dátum premiéry: 2. november

Kde ho nájdete: SkyShowtime

Počúvam vás…“ Kultový sitkom Frasier sa 20 rokov po premiére poslednej 11. série vracia na obrazovky. Známy psychológ vymení upršaný Seattle za Boston, kam sa vydáva opätovne zblížiť so svojím odcudzeným synom. Spoločne s prostredím sa v novej sérii rázne menia aj ústrední protagonisti – nenahraditeľný John Mahoney, ktorý v seriáli stvárnil Frasierovho otca Martina Cranea, zomrel v roku 2018, nevráti sa ani obľúbený Niles. Jeho predstaviteľ David Hyde Pierce nemal záujem úlohu Nilesa si zopakovať.

Nový Frasier teda bude oproti predchodcovi výrazne iný, čo však nemusí nutne znamenať problém. Prvé recenzie hovoria o príjemne návykovej záležitosti, ktorá síce stratila časť svojho originálneho čara, postava Frasiera je však natoľko silná, že dokáže zabaviť aj dekádu po skončení hlavného seriálu. Frasier bude dostupný na službe SkyShowtime, slovenský dabing však v nových častiach určite neočakávajte.

Sly

Dátum premiéry: 3. november

Kde ho nájdete: Netflix

Netflix po obrovskom úspechu dokumentárnej série Beckham v krátkom čase predstaví ďalší dokument s hviezdnym protagonistom. Tentokrát si streamovacia služba posvieti na život akčnej legendy Sylvestera Stalloneho a odhalí vrcholy jeho slávy i prekvapivé odhalenia zo súkromného života. Namiesto seriálu tentokrát Netflix stavil na celovečerný dokument, v ktorom vystúpia aj viaceré mediálne známe osobnosti.

K pomyselným vrcholom nového dokumentu by mohlo patriť vystúpenie Arnolda Schwarzennegera, s ktorým Stallone zvádzal v 90-tych rokoch ostrý, a podľa vlastných slov, tiež poriadne nezdravý súboj. Novinka sa však bude sústreďovať aj na kľúčové momenty v Stalloneho živote mimo kamier. Trailer vyzerá sľubne, dúfajme len, že si Netflix nebude upravovať realitu, ako to spravil práve pri nedávnej sérii Beckham.

The Marvels

Dátum premiéry: 9. november

Kde ho nájdete: kino

Už o týždeň v kinách štartuje 33. celovečerný film Marvelu – The Marvels. Diváci sa tentokrát môžu tešiť na silnú ženskú zostavu, keďže v centre príbehu sa ocitnú Carol Denvers alias Captain Marvel (Brie Larson), kapitánka Monica Rambeau (Teyonah Parris) a Kamala Khan a.k.a. Ms. Marvel (Iman Vellani), ktoré budú spoločne čeliť novej hrozbe z rasy Kree. Okrem toho však hlavné hrdinky čaká aj náročná výzva vysporiadať sa s náhodnou výmenou vlastných schopností.

Okrem dôrazu na čisto ženské obsadenie bude nový film od Marvelu zároveň najkratším v histórii MCU.The Marvels do kín príde s dĺžkou 105 minút, očakávať teda môžeme priamočiaru akčnú zábavu. S komerčnými vyhliadkami to však vôbec nevyzerá dobre a The Marvels filmových fanúšikov podľa predaja lístkov v USA príliš neoslovili. Predpredaje vstupeniek sú katastrofálne a Marvel sa obáva ďalšieho komerčného fiaska.

For All Mankind

Dátum premiéry: 10. november

Kde ho nájdete: Apple TV+

For All Mankind patril v novembri 2019 k pilotným titulom novovzniknutej služby Apple TV+. Sci-fi seriál sa odohráva v alternatívnej minulosti a predstavuje vesmírne závody medzi USA a Sovietskym zväzom. V prvých troch sériách boli diváci svedkami kolonizácie Mesiaca a Marsu, v pripravovanej štvrtej sezóne sa rozbehne boj o ovládnutie asteroidu s bohatými nerastnými surovinami.

For All Mankind aj napriek slabšej kvalite tretej série stále patrí k najlepším zástupcom sci-fi na malej obrazovke a trailer na nové časti sľubuje množstvo dramatických momentov a dejových zvratov. Dej sa bude odohrávať 11 rokov po konci predošlej série, k hlavným ťahúňom opäť patrí Joel Kinnaman, ktorý tu stvárňuje hlavnú postavu – Eda Baldwina už od prvej série. K veľkým posilám novej sezóny bude patriť britský herec Toby Kebbell, ktorého si diváci môžu pamätať predovšetkým ako neskrotného rebela v RocknRolla či blockbusteru Kong: Ostrov lebiek.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -