Ministerstvo obrany SR kúpilo PlayStation 5 za takmer 1 500 €. Bizarný nákup má racionálne vysvetlenie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Ministerstvo obrany SR kúpilo PS5 za 1400 €

A koľko stálo vaše PlayStation 5? Je jasné, že ministerstvá na Slovensku nekupujú len tie veci, ktoré očividne súvisia s ich činnosťou. Medzi ich výdavky môžu patriť aj rôzne reprezentatívne predmety ako vizitky či odevy, no taktiež vybavenie kancelárií a počítače. Nad tým sa ešte nikto nepozastavil, teraz však vyplynul na povrch o niečo menej tradičný nákup Ministerstva obrany Slovenskej republiky. Začiatkom decembra totiž kúpili hernú konzolu PlayStation 5 za takmer jeden a pol tisíc eur. Na tému upozornil portál TechByte.

Bizarný nákup si všimol používateľ sociálnej siete X (Twitter) Igsk, ktorý naň upozornil v príspevku so slovami „Kali si kúpil playko“. Odkazuje tým na fakt, že aktuálne drží post ministra obrany Robert Kaliňák zo strany SMER – SD.

Pravosť objednávky číslo ALTHEA-15-216/2023 si môžete sami overiť priamo na oficiálnej stránke Ministerstva obrany SR, kde sú zverejnené zmluvy verejného obstarávania.

Uvedený pplk. Ing. Ľubomír Mizerák podpísal objednávku v sume 2813,70 Bosniansko-hercegovinskej marky, čo je v prepočte 1 437,09 eura. Nákup bol uskutočnený od dodávateľa menom T.R. Wizard PC, čo je firma so sídlom v Sarajeve, ktorá v Bosne a Hercegovine prevádzkuje rovnomenný internetový obchod so spotrebnou elektronikou, hernými konzolami a hrami.

eshop
Zdroj: Snímka obrazovky / Wizard PC

Práve odtiaľ Ministerstvo obrany SR nakúpilo položku „Herná konzola Sony Playstation 5, hry“, pričom sa môžeme aj dovtípiť, v akom počte. PS 5 má totiž na internetovom obchode dodávateľa aktuálne cenu 1 149 konvertibilných mariek, čo je necelých 600 eur. Zvyšných vyše 830 eur teda použili na nákup hier, ako píše TechByte, vychádza to približne na 18 titulov.

Načo je ministerstvu PS5?

Možno si hovoríte, že načo je ministerstvu nové Playko, a ešte k tomu v Bosne a Hercegovine. Bizarný nákup však má pomerne jednoduché vysvetlenie, a to rekreácia pre tamojších slovenských vojakov. Zamestnanci Ministerstva obrany SR teda budú toto zariadenie využívať na oddych popri vykonávaní bežných pracovných úloh, pričom musím povedať, že ja byť vojakom – určite ma to poteší. A v radoch vojenských služieb je psychická pohoda a oddýchnutý človek zárukou dobrého výkonu a morálky.

Čo si o tomto nákupe MO SR myslíte vy? Považujete rekreáciu slovenských vojakov hraním PS5 hier za opodstatnenú nákupom v sume skoro jeden a pol tisíc eura? Alebo by podľa vás štát nemal vyhadzovať peniaze na podobné veci? Napíšte nám váš názor do komentárov nižšie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -