V seriáli Moon Knight boli skryté QR kódy. Kam nás to cez ich naskenovanie presmerovalo?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

QR kódy v seriáli Moon Knight

Moon Knight je najnovším príspevkom do seriálovej časti sveta MCU. Okrem toho ide o viac dospelý a viac psychologický projekt, ktorému dominujú hlavne skvelé herecké výkony, zaujímavé postavy aj nádherný vizuál. V prvých epizódach sa dokonca nachádzali aj skryté QR kódy, ktoré odkazovali na zaujímavé odkazy týkajúce sa aj seriálu Moon Knight a jeho hlavnej postavy, pričom ide o darček od štúdia.

Samotnému seriálu dominujú herci, ktorí odvádzajú skvelú prácu. V hlavných úlohách tak môžeme vidieť hercov ako Oscar Isaac (Marc Spector/Steven Grant/Moon Knight), May Calamawy (Layla El-Faouly), Ethan Hawke (Arthur Harrow) alebo F. Murray Abraham (hlas boha Khonshu). V poslednej (tretej) epizóde sa ukázal aj herec Gaspard Ulliel, ktorý nanešťastie pred pár týždňami tragicky zahynul pri lyžiarskej nehode. Moon Knight je tak jeho posledným projektom, v ktorom sa ukázal ako menší záporák Anton Mogart.

QR kódy Moon Knight
Zdroj: nerdist.com, comicbook.com

QR kódy nás odkazujú na bezplatné komiksy

Ako v prvej, tak aj v druhej epizóde bol jeden QR kód, ktorý vás po naskenovaní presunul na oficiálnu stránku štúdia Marvel na bezplatné komiksy. QR kód v prvej epizóde sa nachádzal v scéne v múzeu za sarkofágom, keď sa Steven Grant rozprával s malým dievčatkom. Tento kód patrí ku komiksu Werewolf by Night #32 z roku 1972, na ktorý sa po preskenovaní dostanete. V ňom sa prvýkrát ukázala postava Moon Knighta.

QR kód v druhej epizóde sa nachádzal zhruba v ôsmej minúte, a to vtedy, keď sa Steven snažil odstať do vnútra skladu, ktorý patril Marcovi. V ňom mal totiž ukryté svoje veci. Na dverách, ktoré patrili k tomuto skladisku, bol QR kód. Tento kód presmerováva na stránku s komiksom Werewolf by Night #33 z roku 1972. V tomto komikse sa Moon Knight objavil druhýkrát, pričom v nej pokračoval príbeh z predošlého komiksu.

Moon Knight komiksy
Zdroj: ginx.tv

Tretia epizóda prelomila tradíciu

V tretej epizóde sa už QR kód neukázal. To ale nič nemení na tom, že na webstránke štúdia sa nachádza aj nový, tretí komiks. Tentoraz s názvom Moon Knight #3 z roku 1980. Tento komiks vybrali preto, lebo sa v ňom ukázal zloduch Midnight Man, civilným menom Anton Mogart. Keďže sa táto postava ukázala v tretej epizóde, dáva len zmysel, že aj komiks k tejto epizóde sa týka tohto menšieho záporáka, s ktorým bojoval Moon Knight.

Ako som už spomínal, Mogarta si v poslednej epizóde zahral už zosnulý francúzsky herec Gaspard Ulliel, pričom celá epizóda bola venovaná práve jemu, ako nám bolo oznámené na konci tejto časti. Antona Mogarta tak už pravdepodobne tiež neuvidíme, keďže jeho predstaviteľ zomrel. A je málo pravdepodobné, že túto nie až tak podstatnú postavu preobsadia. Jej osud v seriáli ešte k tomu skončil tak, že by nevadilo, ak by sme ho už nikdy nevideli.

Čo hovoríte na toto prekvapenie od štúdia Marvel? Prečítate si tieto komiksy, ktoré sú zadarmo na ich webstránke?

Zdroj: ginx.tv, insidethemagic.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -