Je Morbius pokračovaním filmu Spider-Man 3 od Sama Raimiho? Nová fotka to naznačuje

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je Morbius pokračovaním filmu Spider-Man 3?

Ešte len včera sa k nám dostali informácie o tom, že pripravovaný film Morbius od štúdia Sony by mohol byť súčasťou univerza Marvel Cinematic Universe. To by logicky znamenalo, že aj snímka Venom a jej tohtoročné pokračovanie Venom 2 patria do MCU. Najnovšia uniknutá fotografia s Jaredom Letom zas hovorí niečo úplne iné. Poďme sa na to spolu pozrieť a zistiť celú pravdu. Je Morbius pokračovaním filmu Spider-Man 3?

Štúdio Sony začalo svoj vlastný Marvel vesmír budovať v roku 2018, kedy vyšiel film Venom s Tomom Hardym v hlavnej úlohe. Po veľkom finančnom a kritickom úspechu bolo jasné, že toto univerzum bude pokračovať. Vo fáze predprodukcie sa aktuálne nachádza pokračovanie Venom 2, ktoré režíruje Andy Serkis (Nádych pre láskuMowgli: Legend of the Jungle).

Film uvidíme v roku 2020 a okrem mien z prvej časti sa ukáže aj Woody Harrelson (Carnage) a Naomie Harris (Shriek). Jeden film si užijeme ešte skôr tento rok, keďže 30. júla 2020 uvidíme snímku Morbius s Jaredom Letom.

film morbius jared leto
Prvý pohľad na filmového Morbiusa; Zdroj: twitter.com

Kto je to Morbius a čo vieme o filme?

Doktor Michael Morbius bol biochemikom, ktorého neúspešný biochemický experiment premenil na upíra so špeciálnymi schopnosťami. Odvtedy je známy ako Morbius, žijúci upír. Z komiksov a animovaných seriálov ho môžete poznať ako jedného z najznámejších protivníkov Spider-Mana.

Réžiu má na starosti filmár Daniel Espinosa, ktorý ma konte filmy ako Dieťa 44 alebo Život. Okrem Jareda Leta uvidíme vo filme mená ako Adria Arjona ako Martine Bancroft, Matt Smith ako Loxias Crown, Jared Harris ako Morbiusov mentor a Tyrese Gibson ako agent FBI.

Morbius
Zdroj: twitter.com

Nová uniknutá fotografia

Dnes ráno sa na Twitteri objavila nová uniknutá fotografia, ktorá pravdepodobne pochádza z prvého traileru. A musíme uznať, poriadne nám zamotala hlavy. Vidíme na nej herca Jareda Leta ešte pred transformáciou na Morbiusa, žijúceho upíra. Herec má oblečené väzenské oblečenie a nachádza sa za ním plagát, ktorý rozprúdil veľké diskusie.

Na plagáte sa nachádza Spider-Man v kostýme zo série od režiséra Sama Raimiho. Presnejšie ide o totožný obrázok z hry Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4, kde sa tento kostým taktiež objavil. Je ale veľmi nepravdepodobné, že by sa pod maskou skrýval herec Tobey Maguire, alebo že by išlo o film zo sveta Spider-Mana od Sama Raimiho. Viac totižto prezrádza nasprejovaný nápis na plagáte.

Na ňom je napísané „MURDERER„, v slovenskom preklade vrah. Toto môže jasne odkazovať na koniec filmu Spider-Man: Ďaleko od domova, kde Mysterio odhalil pravé meno Spider-Mana a našil naň svoju vraždu. Od toho momentu môžu Petera Parkera považovať za vraha, čo by odpovedalo plagátu z filmu Morbius. Je teda potvrdené, že sa naozaj odohráva v Marvel Cinematic Universe?

Obrázok z hry Marvel's Spider-Man na PlayStation 4
Obrázok z hry Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4; Zdroj: gamesradar.com

Prepojenie s MCU

Už dlhšie sa rozpráva o možnosti úlohy pre Toma Hollanda v nadchádzajúcom filme Venom 2. Ako však vieme, Holland stvárňuje Spider-Mana v MCU, zatiaľ čo Tom Hardy a jeho antihrdina obývajú filmový vesmír Sony. Nuž, máme pre vás vysvetlenie. Z portálu Fandom Wire sa k nám totižto dostávajú správy o tom, že film Morbius bude zasadený do Marvel Cinematic Universe.

Informácie pochádzajú z tajných zdrojov, ktoré by mohli prísť o prácu, keby boli zverejnené ich mená. Uvádzajú však, že prepojenie započne predstavením postavy J. Jonah Jamesona vo filme Morbius. Konkrétne toho istého J. Jonah Jamesona, ktorý sa nám predstavil v MCU filme Spider-Man: Ďaleko od domova a ktorého si zahral aj zahrá J. K. Simmons. Ak sa to stane, môžeme považovať za potvrdené, že filmové vesmíry MCU a Sony sa spájajú.

Majte na pamäti, že možno ide o falošný poplach a zdroj informácií sa mýli, respektíve je falošný. Pravdu by sme sa však mohli dozvedieť vydaním prvého traileru na film Morbius, ktorý by mal vyjsť už dnes, 13. januára o 15:00 slovenského času. Jeho dĺžka bude údajne 2 a pol minúty. Samozrejme, okamžite ho nájdete na našom webe.

Ak sa potvrdí, že film Morbius je súčasťou MCU, s najväčšou pravdepodobnosťou to znamená, že rovnako na tom budú aj všetky pripravované filmy Sony. O nich sme sa v lete minulého roku rozrozprávali vo videu vyššie.

Myslíte si, že Raimiho kostým je len easter eggom? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com, deadline.com, fandomwire.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -