Samuel L. Jackson, Morgan Freeman či Tom Hanks! Toto sú podľa divákov tí najlepší herci v dejinách

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najlepší herci podľa divákov

Zrejme nedokážeme určiť, ktorý slávny herec je zo všetkých najlepší. Sú tu klasici ako Marlon Brando (Krstný otec) či Humphrey Bogard (Casablanca), no svoje miesto „pri stole“ si určite zaslúžia aj Tom Hanks, Robert Downey Jr. či Harrison Ford. Toto skutočne ťažké rozhodnutie nám uľahčili fanúšikovia na stránke Ranker.com. Tam totiž nájdete rebríček tých najlepších alebo najviac „cool“ hercov na svete. Myslíme si, že prvé miesto v rebríčku najlepší herci v dejinách nikoho neprekvapí.

10. Jeff Bridges (Iron Man, Big Lebowski)

najlepší herci
Zdroj: adme.media

Jeff Bridges sa preslávil vďaka kultovej komédii bratov Coenovcov, známej ako Big Lebowski. V nej si Bridges zahral ústrednú postavu a treba podotknúť, že bol veľmi presvedčivý. Takisto ho mnoho divákov pozná z filmu Iron Man z roku 2008. Ten ako vieme započal éru série MCU a preslávil hlavného hrdinu Roberta Downeyho Jr. Čo sa nášho osobného názoru týka, vedeli by sme si na tejto desiatej priečke predstaviť aj iného herca. Aj napriek tomu, že sa nám Bridgesova kariéra páči.

9. Sean Connery (James Bond, Indiana Jones a Posledná krížová výprava, Nedotknuteľní)

najlepší herci
Zdroj: adme.media

Sean Connery sa preslávil ako jeden z najväčších akčných hrdinov, v službách jej veličenstva. Žiadny tajný agent totiž nie je známejší ako James Bond. Dodnes je Sean Connery vôbec najobľúbenejším predstaviteľom tejto postavy. Okrem Bonda však podal priam dokonalé výkony aj v kultových filmoch Indiana Jones 3 a gangsterke Nedotknuteľní. Za svoj výkon v tomto filme Briana De Palmu (Mission: Impossible) získal Oscara.

8. Harrison Ford (Indiana Jones, Star Wars, Utečenec)

najlepší herci
Zdroj: adme.media

Harrison Ford je pre divákov známy hlavne vďaka dvom ikonickým postavám. Tou prvou je letecký pilot vesmírnej lode Millenium Falcon Han Solo z kultovej série Star Wars. Tou druhou postavou je vôbec najslávnejší archeológ všetkých čias, známy ako Indiana Jones. Ford však podával skvelé výkony aj v ďalších filmoch. Napríklad v trileri Utečenec, v sci-fi filme Ridleyho Scotta Blade Runner, či vo vojnovej dráme Air Force One.

7. Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Divoký Django, Glass)

najlepší herci
Zdroj: adme.media

Kariéra Samuela L. Jacksona nabrala spád po jeho oscarovej nominácii za film Pulp Fiction. Ten vytvoril dnes už legendárny režisér Quentin Tarantino. Samuel L. Jackson sa stal jeho favoritom a preto ho obsadil ešte do ďalších dvoch filmov. Do kultového westernu Divoký Django a do rovnako vydareného a nepriameho pokračovania s názvom 8 hrozných. Samuel L. Jackson si zahral v mnohých filmoch a miluje komiksy. Preto je ako Nick Fury priam dokonalý.

6. Denzel Washington (Training Day, Americký gangster, Equalizer)

najlepší herci
Zdroj: adme.media

Jasné, že tu nemôže chýbať, ani jeden z najuznávanejších afroamerických hercov. Denzel Washington dokonca nezískal jedného, ale dvoch Oscarov. V roku 1990 získal prvého Oscara za výkon v epickej vojnovej dráme z prostredia občianskej vojny, Glory. Toho druhého získal za priam dokonalý výkon v úlohe skorumpovaného policajta v krimi trileri Training Day. Okrem neho sa dych berúcim výkonom blysol aj Ethan Hawke (Sinister). Denzel Washington je známy ako ťažký profesionál. Svoju prácu berie vážne, je vždy presný a ženy z neho doslova šalejú. Toto je vlastne prototyp dokonalého herectva, šarmu a profesionality.

5. Al Pacino (Krstný otec, Scarface, Diablov advokát)

najlepší herci
Zdroj: adme.media

Samozrejme, že tu nesmie chýbať ani možno najväčšia hviezda drsných mafiánskych filmov. Takisto ale musíme uznať, že jeho najväčším konkurentom v tomto smere bol vždy Robert De Niro. S ním si ale zahral vo vyšperkovanej krimi dráme Neľútostný súboj pod réžiou Michaela Manna. Pacino sa však preslávil ako Michael Corleone. Syn slávneho mafiánskeho bossa Dona Vita Corleoneho, známeho ako Krstný otec. Film režiséra Francisa Forda Coppollu sa stal okamžitom hitom. Čo zapríčinilo vznik druhej ale aj tretej časti. V nich bol už hlavným hrdinom práve Al Pacino. Dnes patrí táto trilógia medzi vôbec najuznávanejšie série na svete.

4. Robert Downey Jr. (Iron Man, Avengers, Sherlock Holmes)

Robert Downey Jr.
Zdroj: adme.media

Herec známy prevažne svojím neskutočným comebackom. Robert Downey Jr. mal vždy talent a charizmu. Lenže tieto jeho vlastnosti vždy blokovala jeho závislosť na drogách. Priam dokonalý návrat však pre neho predstavoval komiksový megahit Iron Man. V ňom si Downey zahral ústrednú postavu geniálneho vedca Tonyho Starka a všetci vieme, ako to dopadlo. Tony Stark v jeho prevedení bol priam dokonalým zobrazením tejto postavy. Nemysleli si to len diváci, ale aj sám tvorca tejto legendy Stan Lee. K tomuto jeho prevedeniu chýbalo snáď už len jediné, a to Oscar.

3. Sam Elliot (Hulk, Zlatý kompas, seriál Ranč)

Sam Elliot
Zdroj: adme.media

Aj keď je Sam Elliot rozhodne charizmatický herec, na jeho mieste by sme si určite vedeli predstaviť aj iné mená. Napriek tomu si diváci zvolili práve jeho. Zahral si aj v takzvanom nepodarku zo série MCU, vo filme Neuveriteľný Hulk s Edwardom Nortonom. V súčasnosti je však známy ako otec Ashtona Kutchera v sitkome Ranč.

2. Humphrey Bogart (Poklad na Sierra Madre, Casablanca, Africká kráľovná)

Humphrey Bogart
Zdroj: adme.media

Jednoznačne zaslúžené druhé miesto. Bogart je skutočne hollywoodska legenda. Svojím šarmom a charizmou si získal srdcia všetkých fanúšičiek vo filme Casablanca. V ňom si zahrala majiteľa baru Ricka. Dej filmu sa odohráva počas druhej svetovej vojny a práve v Rickovom bare sa kupovali víza do USA. Európa bola v tom čase okupovaná nemeckou armádou a tak bol únik do USA tým najbezpečnejším rozhodnutím. Všetko v Rickovom živote klapalo, až kým sa vo dverách jeho baru neobjavila Ingrid Bergmanová, jeho bývalá láska. Film zožal úspech aj niekoľko rokov po jeho priemere. Bogart bol skutočným pôžitkárom. Rad si vypil, fajčil dve krabičky denne a vie sa aj o tom, že bol sukničkárom. Dá sa vôbec nezbožňovať tohto herca?

1. Tom Hanks (Forrest Gump, Stroskotanec, Zelená míľa)

Tom Hanks
Zdroj: adme.media

Prvé miesto medzi divákmi získal Tom Hanks. Nositeľ dvoch Oscarov si zahral vo filmoch ako sú Forrest Gump, Stroskotanec, Zachráňte vojaka Ryana či Zelená míľa. Neodmietal však ani trileri ako sú Da Vinciho kód, The Circle a takisto ani komédie. Práve vďaka nim sa totiž preslávil. Medzi tie najznámejšie patria Bezsenné noci v Seattli, Veľký či Láska cez internet.

Aj keď je Tom Hanks známy svojou nesmiernou skromnosťou a dobrotou, skvelo stvárnil príživníka známeho ako Plukovník Parker vo filme Elvis. Ten vyciciaval najslávnejšieho sólového speváka, Elvisa Presleyho. Je vidieť, že Tom Hanks je stále pri chuti. Spolupracoval s režisérmi ako sú Steven Spielberg, Buzz Luhrman, Ron Howard či Robert Zemeckis. Jeho najslávnejším filmom je určite Forrest Gump. Ten mu vyniesol Oscara a obdiv celého sveta. Jeho výkon sa stal synomymom pre stvárnenie mentálne zaostalej postavy. Určite nepreháňame, keď povieme, že sa práve týmto jeho výkonom inšpirovalo mnoho hereckých hviezd.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -