TOP 10: Najlepšie vianočné filmy na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najlepšie vianočné filmy na Netflixe

Najlepšie vianočné filmy na NetflixeVianoce. Sviatky pokoja a oddychu. Darčeky pod ozdobeným stromčekom, staré a ohrané pesničky, ktoré záhadne nikdy nestratia svoje čaro, množstvo jedla a nádherné chvíle s našimi najbližšími. Ako každý rok, aj tento však do mixu pridávame filmy a seriály, bez ktorých by to nešlo.

Pri príležitosti tohtoročných sviatkov sme sa rozhodli priniesť vám zoznam 10 najlepších vianočných filmov, ktoré si môžete okamžite pozrieť na Netflixe. Nájdete medzi nimi staré československé klasiky, zahraničné hity aj nové, ešte vcelku neznáme tituly. Pred začiatkom zoznamu ešte chceme upozorniť, že filmy nie sú zoradené v žiadnom špecifickom poradí. Pohodlne sa usaďte, pripravte si kakauko, nejaké pochutiny a pozerajte:

Klaus

klaus
Zdroj: filminquiry.com

Milý animovaný príbeh predstavuje rozmaznaného poštára, ktorého presunú na odľahlé pracovisko. Tam stretne zvláštneho drevorubača s bielou bradou a láskou k vyrábaniu hračiek. Je unikátny tým, ako pojal klasickú postavu Santa Clausa, pričom nikto s Netflixom by ho počas sviatkov nemal prehliadnuť.

Pozerať

Pelíšky

pelíšky Najlepšie vianočné filmy na Netflixe
Zdroj: korzar.sme.sk

Děj je zasazen do konce šedesátých let – podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968. (oficiálny text distribútora)

Pozerať

Charlie a továreň na čokoládu

Zdroj: ifc.com

Charlie žije so svojimi rodičmi a prarodičmi v polorozpadnutom dome. Neďaleko sa nachádza obrovská továreň na čokoládu, v ktorej kedysi pracoval Charlieho dedko, ktorý osobne poznal majiteľa Willyho Wonku. Ikonické hľadanie zlatého kupónu, mystické tajomstvá továrne a príbeh plný lásky a porozumenia zaručene nesklame.

Pozerať

Špindl

Sestry Eliška, Katka a Magda vyrážajú na dámsku jazdu do zasneženého Špindlerova Mlýna. Na hory si nejdú len oddýchnuť a zabaviť sa, ale možno si užiť aj trochu milostného dobrodružstva. Isté je však len jedno: nič nebude tak jednoduché, stretnú množstvo ďalších zaujímavých postáv a behom týždňa ich zavalí lavína malicherností.

Pozerať

The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles
Zdroj: indiewire.com

Brat a sestra nabúrajú Santove sánky a potom musia spoločne po celú noc zachraňovať Vianoce. Našťastie je duch Štedrého večera a samotného bielo-fúza tak silný, že je tu nádej.

V originálnom počine priamo od Netflixu samotného Santu stvárnil ikonický herec Kurt Russell – to by žiaden filmový fanúšik nemal vymeškať.

Pozerať

Vianočný škriatok

elf
Zdroj: screenrant.com

Ako malého ho odviezli na Severný pól. Buddy však časom zistí, že je iný ako ostatní vianoční škriatkovia. Vydá sa teda do New Yorku, aby hľadal odpovede na to, kto je jeho skutočným otcom, prečo má Santa Claus tak veľmi veľa problémov a ako všetkým navrátiť vianočného ducha a pohodu.

Pozerať

Anděl páně

Je predvečer Štedrého dňa a celé nebo sa chystá na veľkolepé oslavy Ježiškových narodenín. Jeden anjel, Petronel, sa však pri prípravách každému pletie pod nohy a doslova zavadzia. Nakoniec urazí aj Boha, ktorý ho za trest pošle na pozemský svet, aby napravil jedného hriešnika, inak na Štedrý deň skončí v pekle ako padnutý anjel. To však ešte nevie, aké komplikácie ho čakajú…

Pozerať

Vianoce naruby

Najlepšie vianočné filmy na Netflixe
Zdroj: chicagoreader.com

Poté, co jediná dcera Blair opustila rodinné hnízdo, rozhodli se Luther a Nora Krankovi předejít vánočnímu smutku na výletní lodi a nadcházející svátky tak vymazat z kalendáře. Jejich rozhodnutí bojkotovat tradice ale obrátilo naruby celé okolí. Blair se totiž na Štědrý den ozývá a k večeři chystá přivést i nečekaného hosta – svého nového snoubence. Krankovi mají pouhých 12 hodin, aby se jim podařil zázrak: uspořádat společně se svými sousedy oslavu, na kterou se nezapomíná. (oficiálny text distribútora)

Pozerať

Přijde letos ježíšek?

prijde letos jezisek
Zdroj: kamdomesta.sk

Príbeh dvoch rodín, ktoré sa rozhodli, že Vianoce sú proste na to, aby sa konali dobré skutky, priania sa plnili za každú cenu, a aby na zázraky verili nielen deti. Je dôkazom, že vianočný čas prináša naozaj pozoruhodné príbehy, vtipné historky aj nostalgiu.

Pozerať

The Knight Before Christmas

Rytier z 14. storočia sa zázračne dostane do súčasnosti do amerického štátu Ohio, kde sa zamiluje do učiteľky biológie na strednej škole, ktorá už nemá o láske žiadne ilúzie.

Pozerať

Ktorý z týchto filmov vás zaujal najviac? Máte nejaké ďalšie tipy na najlepšie vianočné filmy na Netflixe? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: Netflix, imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -