AKTUÁLNE: Netflix adaptuje hernú sériu Assassin’s Creed vo forme hraného seriálu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vojna medzi asasínmi a templármi, ktorá sa tiahne naprieč celou históriou, dostane televíznu adaptáciu. Určite si pamätáte na nešťastný film Assassin’s Creed z roku 2016 v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom. Išlo o ďalšiu obeť kliatby adaptácií videoherných sérií, čelil kritike zo strany fanúšikov aj recenzentov. Odvtedy sa herná franšíza Assassin’s Creed nevrátila na obrazovky či strieborné plátna. Až dodnes.

Streamovacia služba Netflix odhalila, že prinesie hranú seriálovú adaptáciu v spolupráci s vývojárskym štúdiom Ubisoft. Dokonca sme sa dočkali animovaného loga, ktoré kombinuje známy symbol série Assassin’s Creed s logom Netflixu v sprievode typickej hudby pre asasínske príbehy.

Netflix chystá Assassin’s Creed seriál

Výkonnú produkciu projektu si berú na starosť Jason Altman (Mythic Quest: Raven’s Banquet) a šéf televíznej divízie Ubisoftu Danielle Kreinik. Bližšie detaily sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. Nie je isté, či seriál adaptuje jeden z videoherných príbehov, alebo sa vydá svojou vlastnou cestou. Ubisoft pôvodne plánoval priniesť pokračovanie filmu (ktorého práva vlastnil Fox), no všetky plány spadli po odkúpení štúdia Fox myšiakom Disney.

Každopádne, seriálová adaptácia znie ako oveľa lepší nápad vzhľadom na to, že príbeh série sa rozprestiera mnohými historickými obdobiami. A ešte späť v roku 2017 oznámil tvorca seriálu Castlevania Adi Shankar, že pracuje na animovanom Assassin’s Creed seriáli. Odvtedy sa po projekte zľahla zem.

Zdroj: wall.alphacoders.com

Hraný Assassin’s Creed seriál bude dokonca len začiatkom širšieho univerza, ktoré sa bude skladať z hraných, animovaných a anime seriálov. Takú obsahovú dohodu medzi sebou uzavreli Netflix a Ubisoft. Prvý seriál je popísaný ako „epická a žáner-ohýbajúca hraná adaptácia„, ktorá si aktuálne hľadá showrunnera.

„Sme nadšení, že môžeme uzavrieť partnerstvo s Ubisoftom a priviesť k životu bohaté, mnohovrstevné rozprávanie, pre ktoré je Assassin’s Creed obľúbený. Od svojich úchvatných historických svetov a obrovskej globálnej príťažlivosti ako jedna z najpredávanejších franšíz videohier všetkých čias, sme odhodlaní starostlivo vytvárať epickú a napínavú zábavu založenú na tejto jedinečnej IP a poskytnúť tak hlbší ponor fanúšikom a našim členom po celom svete, ktorý si môžu užiť.“

Tak znie vyjadrenie Petera Friedlandera, viceprezidenta originálnych seriálov v Netflixe. Filmová a televízna divízia v Ubisofte má aktuálne niekoľko rozrobených projektov v rôznych štádiach výroby. Medzi nimi napríklad filmy Tom Clancy’s The Division (Netflix) alebo Beyond Good & Evil (Netflix).

Tešíte sa, že Netflix chystá Assassin’s Creed seriál? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -