Cena Netflixu sa opäť mení! Koľko zaplatíme za nový ‚Ultra‘ balíček a aké ďalšie zmeny nás čakajú?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Netflix cena – Slovensko 2019

Netflix cena – Streamovacie služby sú budúcnosť sledovania filmov a seriálov. Aj preto niet divu, že počet ľudí, ktorí ich využívajú, neustále rastie. A to naozaj rýchlym tempom. V tejto dobe sa navyše zdá, že takmer každá veľká firma si chce založiť vlastnú streamovaciu službu. Cena Netflixu však popritom všetkom rastie.

Práve Netflix je kráľom streamovacích služieb a momentálne sa zdá, že mu nič nestojí v ceste. Prečo je však medzi ľuďmi tak veľmi populárny? Áno, je pravda, že práve táto spoločnosť bola jedna z prvých, ktoré sa týmto smerom vydali. Zároveň ale nemôžeme zabúdať na stále väčšie množstvo originálneho obsahu, ktorým Netflix láka zákazníkov na svoju platformu.

Len za rok 2018 spoločnosť minula na vlastné filmy a seriály cez 10 miliárd amerických dolárov, čo je z firemného hľadiska veľká, ale dlhodobo múdra investícia.

Cena Netflixu rastie pomaly, ale isto

Ak ste kráľom danej sféry trhu a od desiatok miliónov ľudí vám každý mesiac prichádzajú poplatky za vaše platené služby, aký je váš ďalší krok? Začnete testovať limity trhu a predovšetkým limity svojich zákazníkov. To isté v tomto čase robí Netflix, ktorý v priebehu posledných dvoch rokov niekoľkokrát zvýšil cenu. A dnes je deň, kedy spoločnosť opäť skúša našu trpezlivosť.

koniec netflixu kevin spacey
Zdroj: bestserial.it

Na internete sa objavili správy o tom, že Netflix predstaví mierne pozmenený systém predplatného. Najväčšou novinkou je nový balíček s názvom ‚Ultra‘, ktorý cieli na tých najnáročenjších konzumentov obsahu. Zaplatíme za neho až 16,99 EUR mesačne, pričom nám ponúkne 4K kvalitu obrazu, podporu pre HDR video, HD zvuk a sledovanie až na štyroch zariadeniach súčasne.

Balíček ‚Premium‘ si zaobstaráme za 13,99 EUR mesačne a zrejme bez zmeny nám aj naďalej ponúkne 4K kvalitu obrazu. Po novom však ubudne možnosť sledovania HDR videa a sledovanie sa obmedzí na dve zariadenia, miesto pôvodných štyroch.

Predplatné ‚Standard‘ nás vyjde na 9,99/10,99 EUR mesačne. Ponúkne sledovanie Full HD obrazu len na jednom zariadení. ‚Base‘ balíček disponuje najnižším poplatkom, len 7,99 EUR mesačne. Neponúka však Full HD obraz a je obmedzený na streamovanie na jednom zariadení.

nová cena netflixu
Zo zahraničia sa k nám dostal tento obrázok nových cien; Zdroj: macerkopf.de

Podotknúť treba, že okrem cien a názvov balíčkov sa takmer nič nemení. Z ‚Ultra‘ sa stane nové ‚Premium‚ – bude ponúkať to isté, ale pod iným názvom a s vyššou cenou. 

Majte na pamäti, že zmeny ešte nie sú finálne. Netflix momentálne testuje spôsoby, akými možno predstaví nový ‚Ultra‘ balíček. Pravdepodobne však bude systém poplatkov zmenený tak, ako to vidíte vyššie. Taktiež môžeme predpokladať, že ceny budú rozdielne aj v jednotlivých krajinách. Napríklad v takom Taliansku bude ‚Ultra‘ balíček stáť až 19,99 EUR mesačne, zatiaľ čo v Nemecku bude ešte viac znevýhodnený ‚Standard‘ balíček. Časom teda uvidíme, ako to ovplyvní systém poplatkov u nás na Slovenku.

netflix cena
Zdroj: ghiroph.com

NETFLIX cena aktualizácia: Slovensko – leto 2019

Od oznámenia nového ‚Ultra‘ balíčku, ktorý by zvýšil ceny ostatných balíčkov, ušiel už dlhší čas. Našťastie, zmeny ešte stále neprišli na Slovensko. Takto u nás vyzerá aktuálny cenník ku dňu 6.8. 2019:

BASIC

  • 7,99 € mesačne
  • menej ako HD obraz
  • 1 zariadenie

STANDARD

  • 9,99 € mesačne
  • HD obraz
  • 2 zariadenia

PREMIUM

  • 11,99 € mesačne
  • Ultra HD obraz
  • 4 zariadenia

Ide o pokus Netflixu zo zákazníkov vyšťaviť čo najviac peňazí? Akú cenu podľa vás bude mať ‚Ultra‘ balíček na Slovensku? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: ign.com, netflix.com

ZDROJign

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -