Seriál Lupin predbehol Queen’s Gambit a stáva sa najpopulárnejšou originálnou sériou od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Len pár týždňov po uvedení série na platforme Netflix sa dozvedáme, že francúzsky seriál Lupin je momentálne najobľúbenejším originálnym výtvorom tohto streamovacieho giganta.

Predpokladá sa, že za prvých 28 dní od premiéry si novinku o gentlemanskom zlodejovi pozrie viac ako 70 miliónov domácností. Vďaka tomu sa tento francúzsky seriál stane najviac populárnou originálnou sériou Netflixu a zosadí z trónu úspešné anglické seriály The Queens Gambit (62 miliónov) a Bridgerton (63 miliónov).

Lupin Netflix
Zdroj: theguardian.com

Netflix má nový klenot s názvom Lupin

Jedná sa o prvý francúzsky seriál, ktorý prenikol na zoznam TOP 10 vo viacerých krajinách sveta. Našli by sme ho na popredných miestach v Brazílii, Vietname, Argentíne, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Poľsku, Holandsku, Švédsku a mnohých ďalších krajinách. U nás na Slovensku ho nájdete na treťom mieste.

V hlavnej úlohe sa predstavil herec Omar Sy (Nedotknuteľní). Scenár vytvorili George Kay a François Uzan, pri ktorého písaní sa inšpirovali knižnou predlohou Arsène Lupin, Gentleman Burglar od spisovateľa Mauricea Leblanca z roku 1907.

O čom je seriál?

Lupin je päťdielna séria odohrávajúca sa v Paríži, ktorá ti bližše ukáže životné dobrodružstvá Assana Diopa (Omar Sy). Ten je inšpirovaný práve knihou od Leblanca a sleduje každý krok hlavnej postavy, gentlemanského zlodeja a majstra v maskovaní Arsène Lupina. Diop je totižto presvedčený, že jeho otec nespáchal zločin, za ktorý bol odsúdený, a snaží sa pomstiť veľmi zaujímavým spôsobom.

Táto novinka obsahuje naozaj všetko potrebné k tomu, aby upútala široké publikum a uspokojila aj tých náročnejších divákov. Okrem toho môžete očakávať skvelý soundtrack a gradujúce tempo na konci každej jednej časti. No odporúčam, aby ste sa nezamýšľali nad reálnosťou určitých scén. Každopádne, je to perfektná oddychovka, ktorú veľmi jednoducho zhltnete za jeden večer.

Netflix dokonca pripravuje pokračovanie a tvorcovia majú naozaj z čoho vyberať. Maurice Leblanc toho napísal o Lupinovi viac, takže sa máme na čo tešiť. Ak ste seriál stále nevideli a váhate, nižšie priložený trailer by to mohol zmeniť.

Videli ste už francúzsky seriál Lupin, ktorá sa stal číslom jedna na streamovacej platforme Netflix? Názor nám môžete zanechať dole v komentároch.

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -