Aké ďalšie sexuálne problémy musel Otis riešiť? | Sex Education 2. séria RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Sex Education RECENZIA

Pred pár dňami vyšla druhá séria populárneho seriálu od Netflixu s názvom Sex Education. Tento seriál upútal pozornosť už svojou prvou sériou, ktorá vyšla minulý rok. Vďaka svojej kontroverzii a jedinečnému humoru sa vyšplhala na vrchné priečky najsledovanejších Netflix seriálov. Ako teda dopadla druhá séria? To vám povie nová Sex Education recenzia!

Tento seriál rozoberá sexuálne problémy, s ktorými sa teenageri stretávajú každý deň a nemajú si od koho pýtať rady a vysvetlenia. Často preto zablúdia k vyhľadávaniu na Googli a zamotajú sa do rôznych teórii a fór, ktoré ich ešte viac zneistia. Našťastie majú Otisa, ktorý tu je pre nich v škole aj po nej a za pár dolárov im pomôže vyriešiť každý problém.

Seriál Sex Education
Zdroj: risbelmagazine.es

Druhá séria

Druhá séria priniesla do Otisovho života ešte viac drámy, než v ňom doteraz mal. Objavujú sa prvé problémy v jeho vzťahu s Olou a oveľa menej sa stretáva s Maeve. Karty zamiešali aj nové zaujímavé postavy. Do karavanového mesta, v ktorom Maeve žije, sa prisťahovali dvaja bratia. Jeden z nich sa s Maeve veľmi zblížil.

Do života sa jej vrátila aj jej mama, ktorá ju opustila a bola drogovo závislá. A priniesla aj jej druhú, oveľa mladšiu dcéru, ktorú Maeve nenávidí. Každý deň Maeve iba čaká na to, kedy sa jej mama pošmykne a padne opäť na dno.

Otisova mama dostala ponuku pracovať v škole, aby zlepšila vyučovanie sexuálnej výchovy. Riaditeľ s jej prácou však vôbec nie je spokojný a z celého nápadu vzídu iba obrovské problémy a drámy medzi učiteľmi aj študentami.

sex education od netflixu
Zdroj: theanswersandiego.com

Zhrnutie

Aj keď sme nevedeli, čo by druhá séria mohla ponúknuť, keďže prvá skončila relatívne uzavreto, dočkali sme sa milého prekvapenia. Druhá séria priniesla veľa zvratov a doplnila príbeh úžasnými obohacujúcimi prvkami.

Poriadne zamotala situáciu a životy snáď všetkých postáv. Na rozdiel od prvej série sme sa však nedočkali vyjasnenia na konci. Preto sa určite dá počítať s treťou sériou, ktorá bude riešiť všetky nezodpovedané otázky, ktoré nám druhá séria po skončení zanechala.

Pokračovanie Sex Education určite nebolo sklamaním. Nechýbal humor, napätie, ani poriadne zápletky. Seriál sa však odklonil od povrchných tém a rozoberal aj závažnejšie problémy, ako napríklad sexuálne zneužitie a závislosť na drogách. Zaslúži si hodnotenie 9/10.

Čo si myslíte o druhej sérii vy? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -