Nezvratný osud 6 zmení formulku franšízy, hovorí jej zakladateľ

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)
- Advertis
REKLAMA

Nezvratný osud 6 mení formulku

Vieme, že po vyše desaťročnej pauze sa značka vracia s ďalším pokračovaním a vznikne Nezvratný osud 6. Vieme aj, že ho bude produkovať Jon Watts, režisér Spider-Man filmov, aj so svojou manželkou. Obaja boli priaznivcami týchto filmov od ich samotného začiatku. Ďalší diel prinesú pod hlavičkou spoločnosti New Line Cinema.

Scenár k filmu napíšu Lori Evans Taylor (ktorá písala pre dramatický seriál Wicked Wicked Games) a Guy Busick (ktorý napísal najnovší Vreskot). Producentkou bude nielen Wattsova manželka Dianne McGunigle (Šerifovo auto), ale aj mená s filmami dlhodobo spojené. Nimi sú Craig Perry a Sheila Hanahan Taylor.

nezvratný osud jon watts
Zdroj: fictionhorizon.com

Ruku prikladá aj zakladateľ značky

Ruku k dielu pridá aj Jeffrey Reddick, ktorý stál za vznikom tejto franšízy. V rozhovore pre portál Dread Central sa vyjadril, že šiesty film zmení jej formulku. Zároveň ale bude tým pravým dielom do série. Povedal nasledovné:

„Povedal by som, že nespravíme ďalší druh filmu, kde dáme dokopy skupinu ľudí, ktorí oklamú smrť a smrť ich nakoniec dostane. Teraz je tu jedna metóda, ktorú sme nedali do každého filmu, teraz to trochu zmeníme. Tento je… pravým Nezvratným osudom, ale nesleduje tú istú formulu, ktorú sme akosi zaviedli.“

Bude o úniku od Smrti?

Povedal ešte, že by bol veľmi rád, ak by nám mohol povedať viac z chystaného príbehu, ale naozaj nemôže. Dalo by sa však už teraz povedať, že zmena môže byť príjemným prínosom k tejto filmovej sérii. Forma, ktorú mali, síce dokázala fungovať, ale už pri piatom filme z roku 2011 trochu pokrivkávala.

Nezvratný osud sa v každom filme točí okolo podobnej tematiky – keď prichádza smrť, nie je úniku. Partia tínedžerov len o vlas unikne smrti, pretože niektorý z nich má víziu o tom, čo sa stane. Na prvý pohľad by tak všetkých zachránil, lenže smrť si po nich postupne chodí opäť – vďaka čomu sme dostali niektoré poriadne krvavé a násilné scény.

nezvratný osud 5
Zdroj: letterboxd.com

Alebo príde iným spôsobom?

Už predtým nám povedali, že Nezvratný osud 6 bude o niečo iný. Využijú v ňom modernejšie filmové technológie a tak zabezpečia, aby niektoré scény nepôsobili lacno. Watt totiž tvrdí, že akokoľvek je veľkým fanúšikom, tak scény s úmrtiami z prvého filmu z roku 2000 už mi prišli zastarané. Takže lepšie vizuály aj zmenená formulka – začína to vyzerať, že sa bude na čo tešiť.

Čím si myslíte, že sa zmení šiesty Nezvratný osud oproti predošlým filmom? Budú sa na typický námet pozerať iným spôsobom? Dajte nám vaše názory vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť