Nintendo Switch Pro dorazí v tomto roku. Dokáže konkurovať konzolám PS5 a Xbox Series X?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hráči túžia po novej konzole od spoločnosti Nintendo už niekoľko rokov. Nintendo Switch vyšiel v roku 2017 a stretol sa s obrovským záujmom od rôznorodého publika. Prosby boli nakoniec vyslyšané a na scénu mieri nová vylepšená verzia Nintendo Switch Pro, o ktorej máme k dnešnému dňu niekoľko skvelých informácií.

Mäsová výroba novej konzoly je naplánovaná na júl 2021 a oficiálne vypustenie na trh sa predpokladá o niečo neskôr v tomto roku.

Nintendo Switch Pro
Zdroj: wccftech.com

Nintendo Switch Pro so 7-palcovým OLED displejom a podporou 4K

Novinkou bude 7palcový OLED displej od Samsungu, vďaka ktorému si užiješ vyšší kontrast a nižšiu spotrebu batérie. Pribudne aj rýchlejšia obnovovacia frekvencia, ktorá nahradí štandardných 60 Hz.

V porovnaní s Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite sa jedná o obrovský upgrade – klasický Switch a jeho Lite verzia majú v súčasnosti LCD displej s 6,2-palcovým a 5,5-palcovým displejom.

Zmenou prešla aj optimalizácia pripájania konzoly na televízory. Po novom podporuje 4K rozlíšenie a obmedzené rozlíšenie 1080p je našťastie minulosťou. Vzhľadom na popularitu 4K televízorov v porovnaní z obdobia pred štyrmi rokmi je táto zmena od spoločnosti Nintendo jednoznačne vítaná.

Nintendo Switch PlayStation 5 Xbox Series X
Zdroj: wccftech.com

Ustojí nová konzola nemalej konkurencii?

Za najväčších rivalov môžeme považovať spoločnosti Sony a Microsoft, ktoré nám ešte koncom minulého roka priniesli konzoly novej generácie PlayStation 5 a Xbox Series X/S. No tie sa momentálne musia vysporiadať s oneskoreným dodávaním, ktoré týmto technologickým gigantom robí neustavičné vrásky.

Odpoveďou na tieto problémy môže byť práve konzola Nintendo Switch Pro, pri ktorej však nečakaj žiadne zázraky. Technické parametre by síce mohli dosahovať úroveň základnej konzoly Xbox Series S, ale na výkon PS5 a Xbox Series X to stačiť nebude. Aj keď tu treba poznamenať, že Nintendo nikdy netlačil do extrémneho výkonu a namiesto toho si pri tomto druhu konzol môžeš vychutnať jedinečný dizajn a lacnú cenovku v pomere s ponúknutým výkonom.

Ak je dátum uvedenia konzoly skutočne rok 2021, treba si začať klásť otázku, že aké herné exkluzivity sa s jej príchodom dostavia. Bude úvodným herným titulom nová/optimalizovaná Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 alebo niečo iné? Odpoveď zatiaľ nepoznáme, ale o všetkom ta budeme určite informovať.

Poznáš konzolu Nintendo Switch a dáš šancu aj novej vylepšenej verzii? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: tomsguide.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -