Oscary 2017 podľa redakcie REWIND.sk – Rozhodli sme, koho by sme radi videli so soškou v rukách!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Naša redakcia sa s vami podelí o svojich Oscarových favoritov!

Oscary už klopú na dvere. V nedeľu prebehne najväčšia Hollywoodska noc. Kto si pôjde po sošku za najlepší film? Už musíme vydržať. My vám však chceme povedať, ako by to malo skončiť podľa nás. Nachvíľku sa šesť našich redaktorov vžilo do oscarovej poroty a vybralo si vlastných víťazov z ôsmich kategórií, ktoré nás zaujali najviac. Podotýkam, toto je čisto názor redakcie rewindu. Ak chcete vedieť, kto má aké šance na výhru, určite nás navštívte aj zajtra. Našimi víťazmi ale sú:

NAJLEPŠIE EFEKTY:

DEEPWATER HORIZON – 0 hlasov
DOCTOR STRANGE – 2 hlasy
ROGUE ONE: A STAR WARS STORY – 4 hlasy
JUNGLE BOOK – 0 hlasov
KUBO AND THE TWO STRINGS – 0 hlasov

Prvú kategóriu sme si vybrali za najlepšie efekty. No a ako môžete vidieť, najviac nás efekty zaujali práve v najnovšej Star Wars kapitole. Strangeove kúzla, ktoré boli dych vyrážajúce teda nestačili na krásne čisté efekty, ktoré nám priniesol tím z ILM. Star Wars boli vždy s efektami o triedu vyššie a platí to aj tu. Posledný stíhačkový boj spolu s oživeným generálom Talbotom nás jednoducho očarili a preto sa stal našim víťazom, so štyrmi hlasmi.

Najlepšie efekty: Rogue One: A Star Wars Story; Zdroj: hdwallpaper.in
Najlepšie efekty: Rogue One: A Star Wars Story; Zdroj: hdwallpapers.in

NAJLEPŠIA HUDBA

JACKIE – 1 hlas
PASSENGERS – 0 hlasov
LA LA LAND – 5 hlasov
LION – 0 hlasov
MOONLIGHT – 0 hlasov

Druhú kategóriu sme si vybrali za hudbu. Každý v redakcii ju počúva dennodenne. Tento rok nás však najviac očarila hudba vo filme La La Land. Musím povedať, že síce niektorí kolegovia nesympatizujú s La La Landom ako s najlepším filmom, jeho hudbu si zamilovali. Justin Hurwitz nás jednoducho chytil za srdce a určite je jeho hudba dôvodom, prečo to niektorí redaktori vydržali dopozerať do konca.

Najlepšia hudba: La La Land; Zdroj: traileraddict.com
Najlepšia hudba: La La Land; Zdroj: traileraddict.com

NAJLEPŠIA HEREČKA VO VEDĽAJŠEJ ROLI

VIOLA DAVIS – 4 hlasy
MICHELLE WILLIAMS – 1 hlas
OCTAVIA SPENCER – 0 hlasov
NICOLE KIDMAN – 0 hlasov
NAOMIE HARRIS – 1 hlas

Kategóriou Herečka vo vedľajšej roli sa už dostávame k tým veľkým. Ako môžete vidieť, padli aj mená ako Naomie Harris a Michelle Williams, ktoré boli vo svojich rolách skvelé. S veľkou prevahou sa však u nás stala víťazkou práve Viola Davis za Fences. Jej výkon bol veľmi silný a dojal nejedného z nás. No a keď dokážete plakať tak silno, až vám sopeľ z nosa steká po tvári, 4 hlasy od našej redakcie máte v kapse.

Najlepšia herečka vo vedľajšej roli: Viola Davis za Fences; Zdroj: washingtonpost.com
Najlepšia herečka vo vedľajšej roli: Viola Davis za Fences; Zdroj: washingtonpost.com

NAJLEPŠÍ HEREC VO VEDĽAJŠEJ ROLI

JEFF BRIDGES – 1 hlas
DEV PATEL – 2 hlasy
MICHAEL SHANNON – 0 hlasov
LUCAS HEDGES – 2 hlasy
MAHERSALA ALI – 1

Táto kategória bola tak silná, že sme si sami nevedeli vybrať jedného víťaza. Podporu hlasom dostali až štyria z piatich nominovaných, no najviac dostali Lucas Hedges a Dev Patel. Ich výkony bolo úžasné sledovať a najradšej by sme dali sošky obom. Keďže sa to ale stať v skutočnosti nemôže, dostávajú aspoň fiktívne od nás. Dev Patel nádherne pokračoval v hraní, ktoré mu predstavil jeho mladší kolega, no a Hedges sa týmto dostal medzi veľkú hereckú ligu. Možno ich raz oboch uvidíme v jednom filme, kto vie.

Najlepší herci vo vedľajšej roli: Lucas Hedges za Manchester by the Sea a Dev Patel za Lion
Najlepší herci vo vedľajšej roli: Lucas Hedges za Manchester by the Sea a Dev Patel za Lion

NAJLEPŠIA HEREČKA

ISABELLE HUPERT – 0 hlasov
RUTH NEGGA – 0 hlasov
EMMA STONE – 1 hlas
MERYL STREEP – 1 hlas
NATALIE PORTMAN – 4 hlasy

Hlasy pre túto kategóriu boli opäť zaujímavé. Jedného kolegu očarila spievajúca Meryl Streep a druhého zase tancujúca Emma Stone. Najemótívnejší výkon však podľa nás zahrala práve Portman, ktorá si zahrala prezidentovu manželku, Jackie Kennedyovú. Kto by len povedal, že to dievča zo Star Wars sa dokáže prebiť tak ďaleko. Jedného oscara doma už má a určite mu je samému smutno. Zatiaľ druhého fiktívneho dostáva od nás, no tu veríme, že by sa mohol premeniť aj na reálneho.

Najlepšia herečka: Natalie Portman za Jackie; Zdroj: showfilmfirst.com
Najlepšia herečka: Natalie Portman za Jackie; Zdroj: showfilmfirst.com

NAJLEPŠÍ HEREC

DENZEL WASHINGTON – 0 hlasov
RYAN GOSLING – 1 hlas
VIGGO MORTENSEN – 0 hlasov
CASEY AFFLECK – 5 hlasov
ANDREW GARFIELD – 0 hlasov

Kategória, ktorá bola asi najťažšia na výber, skončila pomerne jednohlasne. Ryan Gosling a jeho klavír síce jedného redaktora upútal, no s absolútnou prevahou si nás získal Casey Affleck. Náš názor na neho je, že Cassey je Affleck, ktorý vie skutočne hrať. Jeho tichý, no zároveň silný výkon v Manchester by the sea je dôvod, prečo sme si ho tak obľúbili. Nevieme sa dočkať, kde všade sa ešte objaví.

Najlepší herec: Casey Affleck za Manchester by the Sea; Zdroj: theplaylist.net
Najlepší herec: Casey Affleck za Manchester by the Sea; Zdroj: theplaylist.net

NAJLEPŠIA RÉŽIA

DAMIEN CHAZELLE – 1 hlas
MEL GIBSON – 5 hlasov
DENIS VILLENEUVE – 0 hlasov
KENNETH LONERGAN – 0 hlasov
BARRY JENKIS – 0 hlasov

Chazelle nás svojim filmom ohúril, no Gibson ho v našich očiach zatlačil do zeme. Svoj veľký comeback na scénu ohlásil už len nomináciou. Za nás by si však mal rovno odniesť aj sošku. Krvavý, brutálny no hlavne pokojný, taký bol pre nás jeho Hacksaw Ridge. Ak by si na režisérsku stoličku sadol niekto druhý, ten film by určite nevyznel tak ako mal. Mel, naše srdcia si si získal a dúfame, že ty získaš svoju sošku.

Najlepšia réžia: Mel Gibson za Hacksaw Ridge; Zdroj: collider.com
Najlepšia réžia: Mel Gibson za Hacksaw Ridge; Zdroj: collider.com

NAJLEPŠÍ FILM

ARRIVAL – 0 hlasov
MANCHESTER BY THE SEA – 1 hlas
MOONLIGHT – 0 hlasov
LA LA LAND – 3 hlasy
HACKSAW RIDGE – 2 hlasy

Posledná kategória, ktorá bola pre nás asi najťažšia na výber. Našou veľkou trojkou sa stali filmy Manchester by the sea, Hacksaw Ridge a tesný víťaz, La La Land. Ani pokojný smútok Manchestru, ani dojemné zachraňovanie vojakov v Hacksaw u nás nevyvolalo to, čo La La Land. Hudobný masterpeice vo forme muzikálu, a to pritom muzikály v láske vôbec nemáme. Ďakujeme ti Chazelle za toto tvoje dielko, tá soška ti právom patrí.

Najlepší film: La La Land; Zdroj: indiewire.com
Najlepší film: La La Land; Zdroj: indiewire.com

Našich víťazov sme teda vybrali. Úprimne? Prácu oscarovým akademikom vôbec nezávidíme. Vyberať jedného víťaza z toľkých talentovaných filmov každý rok je ozaj ťažké. Ako to však dopadne, to už uvidíme zajtra v noci. My by sme boli radi, keby aspoň jeden z našich víťazov sa dokázal prebojovať aj tam. Koho by ste ale vy chceli, aby sa v nedeľu v noci postavil na pódium? Vašich favoritov nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -