Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nová Planéta opíc?

Štúdio Disney nám začiatkom tohto týždňa predstavilo nový projekt, ktorý už väčšina z nás veľmi dobre pozná. Planéta opíc je už dlhé roky považovaná za úspešnú filmovú sériu a výnimkou by to nemalo byť ani tentokrát. Režisér Wes Ball potvrdil, že pracuje na tom, aby to bolo úžasné. Táto správa pochádza od portálu Variety.

Celá táto séria dostala nový nádych ešte v roku 2011, kedy nám tvorcovia Matt Reeves a Andy Serkis priniesli film Zrodenie planéty opíc. Tento reštart sa dokázal uchytiť a tak sme sa do dnešného dňa dočkali ďalších dvoch filmov. Posledný zo série bol film Vojna planéty opíc, ktorý sme si mohli užiť ešte v roku 2017. Už v tom čase sa herec/režisér Andy Serkis vyjadril, že by veľmi rád natočil niekoľko filmov z tohto sveta. Určite by sme mu  niečo také dopriali, ale zatiaľ to vôbec nevyzerá tak, že by sa niektorí z tvorcov starej série ukázal aj v pripravovanom projekte.

Moderné opice nastavili novú latku post-apokalyptickým veľkofilmom
Zdroj: hdqwalls.com

Máme dôvod sa novej Planéty opíc obávať?

Po vyhlásení štvrtého filmu sa režisér Wes Ball zaoberal situáciou na sociálnych sieťach. Fanúšikovia pôvodnej franšízy  sa totižto obávali jednej jedinej veci. Bude tento pripravovaný reštart pôvodnej série úspešný, alebo nás čaká sklamanie? Tvorca sa fanúšikov snažil uistiť, že má stále čo povedať, a k tejto dlhoročnej filmovej sérii cíti niečo špeciálne. K svojmu novému projektu sa vyjadril nasledovne:

„Poviem vám to úprimne, je to o opiciach. Vyrastal som na pôvodnej sérii a absolútne milujem predchádzajúcu trilógiu. A takéto niečo by som urobil len vtedy, ak by som cítil, že stále môžem ponúknuť niečo špeciálne. Ale nezabudnúť si uctiť aj to, čo prišlo predtým. Nemám sa čoho obávať, som kamarát so všetkými, ktorí sa postarali o predošlé filmy.“

Pôvodný film Planéta opíc vyšiel ešte v roku 1968 a predstavil sa v ňom herec Charlton Heston. Ten v podobe astronauta pristál na podivnej planéte, kde ľudoopi vládli nad primitívnou ľudskou rasou. Neskôr však zisťujeme, že táto planéta je vlastne Zem, ktorú zasiahla jadrová vojna. Film bol okamžitým hitom a v 70. rokoch sa pre mnohých kritikov stal klenotom. Od toho momentu na seba pokračovanie nenechalo dlho čakať, a do dnešného dňa sa objavilo niekoľko filmov, pričom dokonca nechýbal ani seriál.

Do sveta plného opíc sa taktiež začlenil aj režisér Tim Burton, ktorého film z roku 2001 však neuspel. Štúdio sa spoliehalo na kvalitné mená, ale hit z toho nebol. Aj napriek tomu sa však na sériu nezabudlo a záujem širokej verejnosti nikdy nezmizol. Dôkazom toho je samozrejme spomínaná trilógia, ktorá posunula planétu opíc na novú úroveň. Ale čo to bude tentokrát? Kam nás zavedie reštart tejto série? To nám zatiaľ ostáva zahalené za rúškom tajomstva, ale čoskoro by nám mohli tvorcovia prezradiť viac. Aj preto nikam neodchádzajte a ostaňte s nami naladení pre ďalšie novinky.

Zdroj: movieweb.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -