Najväčší lolkársky event je za rohom. Prague Champs ponúkne akciu, ktorá tu ešte nebola!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

BRATISLAVA, 16. júna 2022 – Týždne čakania sú na konci. Najväčší offline League of Legends turnaj v histórii začína už v sobotu a sľubuje predstavenie svetovej úrovne. Do pražského O2 universum dorazí absolútna špička českého e-športu, najväčší gamingoví influenceri, exkluzívny hosť z Francúzska a hlavne: tisíce fanúšikov.

Hala O2 universum takúto akciu ešte nezažila – a rovnako tak slovenskí fanúšikovia League of Legends. Na obrovskom 22-metrovom pódiu s veľkými pohyblivými LED obrazovkami sa stretnú tí najlepší z najlepších. Viac ako mesiac dlhou kvalifikáciou, do ktorej sa mohol zapojiť ktokoľvek, nakoniec prešli profesionálne LoL tímy Dynamo Eclot, Entropiq, eSuba a Sinners. Ich súboje sľubujú napínavú akciu a víťaz celého turnaja sa v nedeľu ešte stretne v showmatchi s francúzskym LoL tímom Gamers Origin.

Program na hlavnom pódiu Prague Champs:
(časy sú orientačné a môžu sa meniť podľa dĺžky jednotlivých zápasov)

SOBOTA
11.00 začiatok akcie
12.30 semifinále 1 (BO5): Dynamo Eclot vs. Sinners
17.30 semifinále 2 (BO5): Entropiq vs. eSuba
23.00 koniec sobotného programu

NEDEĽA
10.00 začiatok nedeľného programu
11.00 finále Prague Champs (BO5): víťazi sobotných semifinále
18.00 showmatch víťazov s Gamers Origin (BO5)
23.00 koniec nedeľného programu

Návštevníci Prague Champs dostanú jedinečnú možnosť stretnúť sa so zástupcami všetkých zúčastnených tímov vrátane francúzskych hostí. Zároveň sa na akcii zúčastnia najznámejší herní influenceri Idyiom, CzechCloud, Charmie, Herdyn a Xnapy. Aj s nimi sa fanúšikovia budú môcť stretnúť, odfotiť alebo požiadať o autogram.

Prague Champs
Zdroj: o2universum.cz

Program Meet & Greet
(časy sú orientačné a môžu sa meniť podľa dĺžky jednotlivých zápasov)

SOBOTA
11.45 Meet & Greet s GamersOrigin
16.00 Meet & Greet s Dynamo Eclot
16.30 Meet & Greet so Sinners
21.30 Meet & Greet s Entropiq
22.00 Meet & Greet s eSubou

NEDEĽA
14.30 Meet & Greet s Idyiomom a CzechCloudom
15.00 Meet & Greet s Charmie a Herdynom
15.30 Meet & Greet s Xnapym

Jedinečná trofej pre víťaza

Na víťaza celého turnaja čaká popri najväčšom podiele z veľkorysého prize poolu 200 000 Kč  (8 100 EUR) aj unikátna trofej. Pohár v tvare pochodne pre túto príležitosť vytvoril na mieru sochár Roman Kvita, ktorý je okrem iného držiteľom ocenenia Red Dot Design Award prezývaného dizajnový Oscar.

Turnajová trofej je vyrobená zo skla a nerezu a svojimi farbami aj tvarom vychádza zo symboliky sveta League of Legends. Farby sú inšpirované štyrmi šampiónmi (Kai’Sa, Jayce, Taliyah, Ornn), pätica skrutiek spájajúcich jednotlivé sklenené a nerezové pláty je usporiadaná podobne ako hráči na LoL mape a materiály odkazujú na obe strany hry: silu i zraniteľnosť šampiónov.

Prague Champs trofej
Zdroj: Prague Champs

„Chcel som vychádzať priamo z herného universa LoL, ktoré je veľmi komplexné a mnohovrstevné. Hľadal som styčné body, čo z hry by sa malo premietnuť do návrhu trofeje, ale zároveň som sa usiloval o to, aby sa trofej maximálne odlišovala od ostatných e-športových cien a naozaj vynikala,“ hovorí autor trofeje Roman Kvita a dodáva: „Pri rešerši a skicovaní som skúmal farby a tvary konkrétnych postáv. Krivky figúr v tvare kosáka a farby sa nakoniec stali hlavnou myšlienkou návrhu. Vznikol tak objekt, ktorý je navrstvený z líhaného skla a nerezu. Celkový výraz pohára potom pripomína pochodeň, čo sa k hre skvelo hodí. Myslím, že touto materiálovou kombináciou je trofej naozaj jedinečná a veľmi nápadná.“

Prague Champs organizujú Mastercard a Komerčná banka

Mastercard v spolupráci s Komerčnou bankou priamo na evente predstavia nové dizajny špeciálnych e-športových platobných kariet s motívmi hrdinov z hry League of Legends. Konkrétne ide o šampiónov Jayce, Kai`Sa, Ornn a Taliyah. Dizajny sú v predaji na kb.cz/lol.

Pre klientov Komerčnej banky a Mastercard sú na Prague Champs prichystané aj exkluzívne benefity. Držitelia platobných kariet Komerčnej banky s dizajnom League of Legends dostanú zľavu 30 % na víkendovú vstupenku. Majitelia všetkých kariet Mastercard zase môžu využiť špeciálne zážitkové balíčky.

Mastercard League of Legends
Zdroj: twitter.com/esubacz

Ďalšie podrobnosti o evente nájdete na www.praguechamps.cz. Posledné vstupenky na Prague Champs sú k dispozícii do vypredania zásob za akčnú cenu v sieti Ticketmaster. Všetky zápasy budú tiež živo streamované a komentované na Xnapyho Twitchi.

Zdroj: Tlačová správa

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -